Blog Protan Elmark

hale namiotowe - przydatne informacje

Rodzaje hal namiotowych Protan Elmark - infografika

Opublikowano 16 / 04 / 2018

Rodzaje hal namiotowych Protan Elmark - infografika

Postanowiliśmy przedstawić Wam informacje o halach Protan Elmark w nieco innej, ciekawszej formie. Prezentujemy infografikę, dzięki której dowiecie się o różnorodnych przeznaczeniu hal namiotowych, rodzajach poszycia oraz konstrukcji. 

 

 

INFOGRAFIKA

Protan Elmark rodzaje hal infografika

Szerokie zastosowanie

Hale namiotowe Protan Elmark sprawdzą się niemal w każdej branży. Dla porządku dzielimy je na kilka rodzajów:

 • hale magazynowe,
 • hale przemysłowe, 
 • hale sportowe,
 • hale eventowe
 • hale pod ujeżdżalnie. 

Ostatnimi czasy realizujemy także hale jako chlewnie, hale do hodowli bydła, a także hale jako garaże w branży transportowej. Namioty halowe to także świetne rozwiązanie w e-commerce, jako magazyny do przechowywania różnorodnego asortymentu. 

Możemy się również pochwalić realizacją obiektów w kompleksie hal produkcyjnych. Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu fasad  i parkietu namioty Protan Elmark sprawdzą się jako obiekty imprezowe, konferencyjne i koncertowe.

 

Rodzaje poszycia hal

W naszej ofercie można znaleźć aż 4 różne rodzaje poszycia ścian bocznych:

 • Materiał PCV

Najtańsza forma poszycia hal; łatwa w naprawie; poszycie z tego materiału jest szybkie w montażu; szerokie zastosowanie: nadaje się zarówno do hal magazynowych, sportowych (ujeżdżalnie, korty, lodowiska) oraz imprezowych. 

 • Blacha trapezowa

Usztywnia halę; dużo trudniej ją uszkodzić; najczęściej stosowana w halach magazynowych.

 • Płyta warstwowa

Idealna dla hal ogrzewanych; zapewnia największą estetykę dla hal przemysłowych i magazynowych; najtrwalsza spośród oferowanych poszyć.

 • Fasady szklane

idealnie nadaje się do hal imprezowych/bankietowych; zapewnia nie tylko estetykę, ale przede wszystkich elegancję. Fasady mogą być uchylne, więc zapewniają naturalną wymianę powietrza; rozwiązanie drogie, ale bardzo trwałe. Sprawia, że hale namiotowe imprezowe nabierają charakteru de luxe.

 

Rodzaje konstrukcji hali

Naszym klientom proponujemy jedno z dwóch rodzajów konstrukcji hal:

 • aluminiowe

lekkie; szybkie w produkcji i montażu; mniejsze koszty samego montażu, gdyż montuje się je krócej niż hale stalowe; aluminium jest trwałym metalem i nie wymaga ocynku oraz nie koroduje. Zapewnia większą estetykę wykonanie poszycia; wewnątrz zapewniają więcej przestrzeni użytkowej, gdyż nie wymagają kratowania konstrukcji.

 • stalowe

mocne i trwałe, gdyż każdą konstrukcję cynkujemy i zabezpieczamy przed korozją. Nie wymagają lin poprzecznych. Z założenia przewidziane są na większe obciążenia śniegowe (np. hala 15x20 ALU – obciążenie 20kg/ STAL – 40kg).

 

Masz pytania?

Zadzwoń do nas

+48 61 81 34 523
powrót