Hale namiotowe to obiekty, które można postawić szybciej od tradycyjnych obiektów przemysłowych i usługowych. W 2020 roku ustawodawca postanowił jednak zmienić niektóre przepisy dotyczące ich budowy na pozwolenie. Czy nowelizacja Ustawy - Prawo Budowlane w znaczny sposób wpływa na formalności z tym związane? Sprawdźmy.
Hale namiotowe, których użytkowanie w danej lokalizacji będzie przekraczało 180 dni, wymagają pozwolenia na budowę. To właśnie ich dotyczą zmiany ustawodawcy wprowadzone w życie w 2020 roku. Na czym one polegają? Przede wszystkim na tym, że:
Przypominamy przepisy dotyczące stawiania hal namiotowych w Polsce. Hale namiotowe możemy podzielić na:
Budowa hal namiotowych tymczasowych nie wymaga pozwolenia na budowę. Wystarczy zgłoszenie, którego należy dokonać w Urzędzie Miasta lub Starostwie Powiatowym. Do zgłoszenia dołączamy:
Jeśli zakłada się wystąpienie z wnioskiem o stałe użytkowanie hali posadowionej na zgłoszenie, należy w trakcie 180 dni rozpocząć procedurę uzyskania pozwolenia na budowę.
Hale namiotowe stałe, chociaż wg Ustawy - Prawo budowlane są obiektami tymczasowymi, w 2020 roku nadal wymagają pozwolenia na budowę. W tym celu należy złożyć w urzędzie wniosek o pozwolenie na budowę wraz z załącznikami obejmującymi:
W przypadku hali namiotowej stawianej na podstawie pozwolenia na budowę konieczne są także:
Protan Elmark od wielu lat współpracuje z inwestorami w zakresie budowy hal namiotowych służących jako hale magazynowe, hale rolnicze, sportowe czy sale imprezowe (lub bankietowe) i wiele innych. Budowa hal jest znacznie krótsza od budowy tradycyjnych budynków przemysłowych. Specjaliści Protan Elmark wspierają przedsiębiorców kompleksowo - oferują projekt hali, jej budowę oraz fachowy montaż. Wytrzymała konstrukcja sprawia, że hale namiotowe są odporne na warunki atmosferyczne i mogą być użytkowane zarówno sezonowo, jak i całorocznie.
Certyfikat Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji
2627-CPR-1090-1.84933482.TÜVRh.21.02
Copyrights 2025 Protan-Elmark
Reklama i budowa wizerunku w sieci: WIDOCZNI