Skontaktuj się z nami
Napisz do nas
Skonfiguruj halę
Wybierz język
MENU

Budowa hal - profesjonalna obsługa od A do Z

Budowa hal to proces, który ze względu na krótki czas realizacji może być alternatywą dla czasochłonnych inwestycji budowlanych. Nowoczesne hale namiotowe to obiekty, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane w wielu branżach, zarówno sezonowo, jak i całorocznie. Dzięki możliwości dopasowania ich do indywidualnych potrzeb, a także charakteru działalności doskonale sprawdzą się zarówno jako magazyny, hale przemysłowe, rolnicze, sportowe, jak i sale weselne. Dowiedz się, jak wygląda budowa hal namiotowych w Protan Elmark!

Jak przebiega realizacja hali krok po kroku?

Budowa hali namiotowej, zarówno całorocznej, jak sezonowej w Protan Elmark jest kompleksowa. Ten skomplikowany i spersonalizowany proces, można podzielić na 3 etapy:

 1. projektowanie
 2. budowa
 3. montaż

Budowa hal namiotowych

1. Projektowanie

W naszej siedzibie posiadamy własną pracownię projektową. Każdy obiekt z naszej oferty wykonywany jest w oparciu o indywidualny projekt. Korzystamy z oprogramowania, które pozwala nam przeanalizować wszystkie elementy hali, a także dobrać odpowiednie zakotwienie. Parametry wytrzymałościowe są także przeliczane i sprawdzane przez naszych konstruktorów. Na wstępnym etapie realizacji hali namiotowej przekazujemy klientowi dokumentację techniczną, niezbędną do sporządzenia projektu budowlanego.

Na podstawie wieloletniego doświadczenia rozwinęliśmy i zoptymalizowaliśmy nasze standardowe propozycje wymiarów konstrukcji, tak by przyspieszyć czas realizacji hali, a jednocześnie utrzymać niskie koszty zabudowy jednego metra kwadratowego powierzchni. W swojej ofercie mamy również niestandardowe obiekty namiotowe, dostosowane parametrami do możliwości zabudowy działki, którą dysponuje inwestor.

 1. Projektowanie
2. Produkcja

2. Produkcja

Jako producent hal namiotowych z wieloletnim doświadczeniem, dysponujemy jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w branży. Znajdują się w nim najwyższej klasy maszyny HF firmy FIAB zgrzewające materiał PCV falami wysokiej częstotliwości, zapewniając wysoką siłę zgrzewu. Budując hale namiotowe korzystamy z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dlatego każdy obiekt dostosowany jest do przeznaczenia, a także potrzeb naszych klientów - przede wszystkim jednak zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

Przez cały etap produkcji ściśle kontrolujemy przebieg procesów, dla zachowania wysokiej jakości wykonania. Odpowiedzialny jest za to wykwalifikowany personel z działu produkcyjnego i logistycznego. Nasi dostawcy są zmobilizowani i zdyscyplinowani w zakresie wymagań jakościowych materiałów oraz ich terminowej dostawy. Naszym celem jest nawiązywanie współpracy trwałych i długofalowych.

Nasze obiekty posiadają deklarację właściwości użytkowych na podstawie certyfikatu Zakładowej Kontroli Produkcji TÜV Rheinland, jak również znak CE wymagany przez unijne rozporządzenie nr 305/2011.

3. Montaż

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów i robimy wszystko, aby montaż hali rozpoczął się w ustalonym terminie, sprawnie i bez opóźnień. Nasz zespół składa się z doświadczonych ekip montażowych, które zrealizowały już setki montaży hal namiotowych zarówno w Polsce, jak i poza granicami, zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym. W czasie prac zachowane są najwyższe wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy, nasi monterzy posiadają niezbędne badania i uprawnienia, a także regularnie sprawdzany sprzęt.

Prócz wykwalifikowanych fachowców, bardzo ważne są także dobrze opracowane rozwiązania, które pozwalają nam na prefabrykację wielu elementów podczas produkcji. Takie podejście minimalizuje opóźnienia w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych. 

 3. Montaż
Budowa z pozwoleniem czy bez?

Budowa z pozwoleniem czy bez?

Budowa hal namiotowych wiąże się z koniecznością dopełnienia procedur formalnych, które są różne w zależności od tego, jakiego rodzaju obiektu dotyczy inwestycja:

 • sezonowego,
 • całorocznego.

Nie wiesz, jaki dokument złożyć - pozwolenie czy zgłoszenie na halę namiotową? Jeśli hala namiotowa pełnić będzie rolę tymczasowego obiektu budowlanego, tj. będzie użytkowana w jednym miejscu mniej niż 180 dni, wystarczy zgłosić budowę. Jeśli dłużej, obiekt w świetle prawa wymaga uzyskania pozwolenia na jego budowę, takiego samego, jak w przypadku klasycznej inwestycji budowlanej.

Jaki jest koszt budowy hali?

Koszt budowy hali namiotowej jest niższy niż koszt wybudowania murowanego budynku, jednak tak jak w przypadku klasycznych obiektów, jeden cennik nie istnieje. Koszt uzależniony jest od wielu czynników, m.in.:

 • wielkości obiektu,
 • rodzaju poszycia (PCV, płyta warstwowa, blacha trapezowa, fasada szklana),
 • rodzaju konstrukcji (aluminiowa, stalowa),
 • miejsca montażu,
 • wyposażenia.

Aby poznać koszt budowy hali najlepiej skorzystać z kreatora 3D i formularza.

 Jaki jest koszt budowy hali?

Rodzaje hal namiotowych

Jako producent mamy duże doświadczenie w budowie hal namiotowych oraz namiotów. Wiemy, jak ważne jest dostosowanie obiektu do przeznaczenia, dlatego polecane przez nas obiekty różnią się między sobą parametrami wykorzystanych materiałów oraz wielkością. Dzięki temu nasze sezonowe i całoroczne hale namiotowe doskonale zastąpią murowane budynki magazynowe, przemysłowe czy rolnicze.

Budowa hal magazynowych

Niezastąpione w branży meblarskiej, automotive, logistycznej, rolnictwie, e-commerce czy branży transportowej hale magazynowe od Protan Elmark mogą być wykorzystywane przez cały rok lub tylko w sezonie w zależności od potrzeb danej firmy. Budowa hal magazynowych to doskonała alternatywa dla murowanych budynków! Obiekty wyróżniają się wyjątkową trwałością, mogą być wykorzystywane w wielu branżach i lokalizacjach, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. W zależności od przeznaczenia stosujemy konstrukcję aluminiową lub stalową wykończoną poszyciem z PCV, blachy trapezowej lub płyty warstwowej.

Budowa hal rolniczych

Hale rolnicze to obiekty, które mogą zostać wykorzystane w różny sposób - jako magazyny na paszę, obory dla bydła, chlewnie, kurniki czy hale na maszyny. Na etapie projektowym, w zależności od przeznaczenia obiektu, dobieramy odpowiednie materiały - termoizolacyjne poszycie z płyty warstwowej lub blachy trapezowej na ściany boczne, uzupełniamy o funkcjonalne elementy takie jak bramy, drzwi, podjazdy, a także wydzielamy pomieszczenia wewnątrz obiektu, jeśli jest taka potrzeba. 

Budowa hal produkcyjnych

Budowa hal produkcyjnych oparta jest każdorazowo o indywidualny projekt - wszystko po to, by gotowy obiekt w 100% spełniał potrzeby przedsiębiorstwa, dla którego został wykonany. Hale produkcyjne całoroczne wykonujemy z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają bezpieczeństwo przebywającym wewnątrz pracownikom niezależnie od pory roku -  dzięki konstrukcji stalowej bądź aluminiowej, lekkiej izolowanej powłoce dachowej, a także poszyciu z płyty warstwowej wewnątrz ocieplanej hali panują komfortowe warunki.

Budowa hal przemysłowych

Hale przemysłowe to obiekty, które doskonale sprawdzą się podczas użytkowania całorocznego - budowa hal namiotowych o stalowej  bądź aluminiowej konstrukcji, lekkiej izolowanej powłoce dachowej i poszyciu z płyty warstwowej, zapewni stabilność i termoizolację niezależnie od warunków atmosferycznych i pory roku. Projektując ocieplane hale przemysłowe nacisk kładziemy także na bezpieczeństwo oraz funkcjonalność naszych obiektów, dlatego korzystamy ze sprawdzonych materiałów i rozwiązań.

Budowa hal sportowych

Budowa hal sportowych obejmuje obiekty o różnym przeznaczeniu - ujeżdżalnie, lodowiska, korty tenisowe, czy boiska do piłki nożnej. Realizowane przez nas hale sportowe posiadać mogą wielospadowe dachy, a wysokość obiektu każdorazowo dopasowujemy do wymagań technicznych związanych z charakterem uprawianego sportu.

Budowa hal imprezowych

Budowa hal imprezowych to między innymi dobry sposób na szybką rozbudowę murowanego budynku o dodatkową przestrzeń - na przykład salę weselną z fasadą szklaną. Przy budowie hal imprezowych uwagę zwracamy przede wszystkim na zastosowanie funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań - całorocznych lub sezonowych, w zależności od potrzeb. Na przykładzie naszych klientów możemy śmiało stwierdzić, że polecane przez nas hale imprezowe przyczyniły się do sukcesu wielu firm.

Budowa ujeżdżalni

Budowa ujeżdżalni to doskonała inwestycja dla szkółek jeździeckich, a także prywatnych inwestorów - są funkcjonalne, bezpieczne w użytkowaniu, a także szybkie w budowie. Budując hale jeździeckie zwracamy uwagę na to, by zarówno ludzie, jak i zwierzęta czuli się w nich komfortowo, dlatego montujemy szerokie bramy, zapewniamy odpowiedni poziom stabilności budynku i wykorzystujemy systemy, dzięki którym do hali namiotowej wpada odpowiedni ilość naturalnego światła.

Zobacz, jak powstaje hala Protan Elmark:

Proces powstawania hali namiotowej Protan Elmark
Proces powstawania hali namiotowej Protan Elmark

Potwierdzona jakość naszych hal

Budowa hal namiotowych od  Protan Elmark  odbywa się z wyjątkowa dbałością o najmniejsze szczegóły, a to przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania naszych obiektów. Projektowane zgodnie z obowiązującymi normami, nieustannie testowane pod względem jakości w laboratoriach Protan Elmark elementy konstrukcji hal zapewniają bezpieczeństwo nawet podczas ekstremalnych warunków pogodowych, co potwierdza certyfikat TÜV Rheinland ( 1090-2.84933482.TÜVRHPL-2018.001) oraz Certyfikat EN ISO 3834-3:2005.

Dlaczego warto wybrać Protan-Elmark?

Decydując się na współpracę z Protan Elmark wybierasz najwyższą jakość usługi i oferowanych produktów, co potwierdzają międzynarodowe certyfikaty. Działamy kompleksowo, oferując wsparcie profesjonalnego doradcy od etapu projektowego aż po odbiór gotowej konstrukcji. Proponowane przez nas obiekty wyróżniają się:

 • mobilnością,
 • trwałością,
 • funkcjonalnymi rozwiązaniami opartymi na zaawansowanych technologiach,
 • szybkością realizacji (produkcji i montażu),
 • kompleksowością usługi,
 • korzystnymi formami finansowania, 
 • gwarancją spokoju i bezpieczeństwa.

Budowę hal namiotowych wykonujemy na terenie całej Polski, angażujemy się także w projekty poza granicami naszego kraju.

Hale namiotowe dostępne w całej Polsce

Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Skonfiguruj halę

Wyślij zapytanie

Administratorem Twoich danych jest PROTAN ELMARK
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Zadzwoń do nas

+48 61 813 45 23

Lub bezpośrednio z działem sprzedaży

Kinga Żaczyk
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Aleksandra Gronek
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Beata Kędziora
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Agata Roguszczak
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Marta Turska
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Agnieszka Kaczmarek
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Łukasz Krzymieniecki
Specjalista ds. sprzedaży
Krystian Sałek
Specjalista ds. sprzedaży
Michał Janiszczak
Specjalista ds. sprzedaży
Jędrzej Tomalak
Specjalista ds. sprzedaży
Krystian Mizerny
Specjalista ds. sprzedaży
Hubert Włodarczak
Specjalista ds. sprzedaży
Marcin Bielawa
Specjalista ds. sprzedaży
Marcin Janowski
Dyrektor Sprzedaży Eksportowej
Klaudia Rozmiarek
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Natalia Tiutiunnyk
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Magdalena Walczak
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Beata Gajewska
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Elżbieta Dunowska
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Patrycja Smorawińska
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Natalia Skupniewicz
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Julia Wieczorek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Lita Naukhatska
Asystentka Działu Eksportu
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej