Budowa hal - profesjonalna obsługa od A do Z

Ze względu na krótki czas realizacji budowa hal to proces jest alternatywą dla czasochłonnych inwestycji budowlanych. Nowoczesne hale namiotowe to obiekty, które z powodzeniem wykorzystuje się w wielu branżach – zarówno sezonowo, jak i całorocznie. Dzięki możliwości dopasowania ich do indywidualnych potrzeb, a także charakteru działalności doskonale sprawdzą się zarówno jako magazyny, hale przemysłowe, rolnicze, sportowe, jak i sale weselne. Dowiedz się, jak wygląda budowa hal namiotowych w Protan Elmark i czy konieczne jest pozwolenie na budowę hali stalowej lub aluminiowej.

Jak przebiega realizacja hali krok po kroku?

Budowa hali namiotowej w Protan Elmark jest kompleksowa – zarówno hali całorocznej, jak i sezonowej. Ten skomplikowany i spersonalizowany proces dzielimy na 3 etapy:

 1. projektowanie
 2. budowa
 3. montaż

Budowa hal namiotowych

1. Projektowanie

Posiadamy własną pracownię projektową. Każdy obiekt z naszej oferty wykonujemy na podstawie indywidualnego projektu. Korzystamy z oprogramowania, które pozwala nam przeanalizować wszystkie elementy hali, a także dobrać odpowiednie zakotwienie. Parametry wytrzymałościowe przeliczają i sprawdzają także nasi konstruktorzy. Na wstępnym etapie realizacji hali namiotowej przekazujemy klientowi dokumentację techniczną, niezbędną do sporządzenia projektu budowlanego.

Podczas wieloletniego doświadczenia rozwinęliśmy i zoptymalizowaliśmy nasze standardowe propozycje wymiarów konstrukcji, tak by przyspieszyć czas realizacji hali, a jednocześnie utrzymać niskie koszty zabudowy jednego metra kwadratowego powierzchni. Oferujemy również niestandardowe obiekty namiotowe, dostosowane parametrami do możliwości zabudowy działki, którą dysponuje inwestor.

 1. Projektowanie
2. Produkcja

2. Produkcja

Jako producent hal namiotowych z wieloletnim doświadczeniem, dysponujemy jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w branży. Znajdują się w nim najwyższej klasy maszyny HF firmy FIAB, które zgrzewają materiał PCV falami wysokiej częstotliwości, zapewniając wysoką siłę zgrzewu. Budując hale namiotowe korzystamy z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dlatego każdy obiekt dostosowany jest do przeznaczenia, a także potrzeb naszych klientów. Przede wszystkim jednak zapewniamy bezpieczeństwo użytkowania.

Przez cały czas ściśle kontrolujemy przebieg procesów, dzięki czemu utrzymujemy wysoką jakość produkcji. Odpowiada za to wykwalifikowany personel z działu produkcyjnego i logistycznego. Nasi dostawcy są zmobilizowani i zdyscyplinowani w zakresie wymagań jakościowych materiałów oraz ich terminowej dostawy. Naszym celem jest nawiązywanie trwałych i długofalowych współprac.

Nasze obiekty mają deklarację właściwości użytkowych na podstawie certyfikatu Zakładowej Kontroli Produkcji TÜV Rheinland oraz znak CE wymagany przez unijne rozporządzenie nr 305/2011.

3. Montaż

Robimy wszystko, aby montaż hali rozpoczął się w ustalonym terminie, sprawnie i bez opóźnień. Nasz zespół składa się z doświadczonych ekip montażowych, które zrealizowały już setki montaży hal namiotowych zarówno w Polsce, jak i poza granicami, zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym. W czasie prac zachowujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny pracy, nasi monterzy posiadają niezbędne badania i uprawnienia, a także regularnie sprawdzany sprzęt.

Prócz wykwalifikowanych fachowców, bardzo ważne są także dobrze opracowane rozwiązania, które umożliwiają prefabrykację wielu elementów podczas produkcji. Takie podejście minimalizuje opóźnienia w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych. 

 3. Montaż
Budowa z pozwoleniem czy bez?

Budowa z pozwoleniem czy bez?

Budowa hal namiotowych to konieczność dopełnienia procedur formalnych. Różnią się one w zależności od tego, czy inwestycja jest:

 • sezonowa,
 • całoroczna.

Nie wiesz, jaki dokument złożyć – pozwolenie czy zgłoszenie na halę namiotową? Jeśli hala namiotowa ma pełnić rolę tymczasowego obiektu budowlanego, tj. będzie użytkowana w jednym miejscu mniej niż 180 dni, wystarczy zgłosić budowę. Jeśli dłużej, hala stalowa lub aluminiowa w świetle prawa wymaga uzyskania pozwolenia na budowę – takiego samego, jak w przypadku klasycznej inwestycji budowlanej.

Budowa hal sezonowych oznacza mniej formalności, ale w przypadku całorocznych projektów lepszym rozwiązaniem jest uzyskanie pozwolenia na budowę hali stalowej lub aluminiowej.

Jaki jest koszt budowy hali?

Budowa hal kosztuje mniej niż inwestycja w murowane obiekty. Nie istnieje jednak uniwersalny cennik. Koszt hali namiotowej zależy od wielu czynników, m.in.:

 • wielkości obiektu,
 • rodzaju poszycia (PCV, płyta warstwowa, blacha trapezowa, fasada szklana),
 • rodzaju konstrukcji (aluminiowa, stalowa),
 • miejsca montażu,
 • wyposażenia.

Aby poznać koszt budowy hali, skorzystaj z kreatora 3D i formularza.

 Jaki jest koszt budowy hali?

Rodzaje hal namiotowych

Jako producent mamy duże doświadczenie w budowie hal namiotowych oraz namiotów. Wiemy, jak ważne jest dostosowanie obiektu do przeznaczenia, dlatego polecane przez nas obiekty różnią się między sobą parametrami materiałów oraz wielkością. Dzięki temu nasze sezonowe i całoroczne hale namiotowe doskonale zastąpią murowane budynki magazynowe, przemysłowe czy rolnicze.

Budowa hal magazynowych

Niezastąpione w branży meblarskiej, automotive, logistycznej, rolnictwie, e-commerce czy branży transportowej hale magazynowe od Protan Elmark można użytkować przez cały rok lub tylko w sezonie w zależności od potrzeb danej firmy. Budowa hal magazynowych to doskonała alternatywa dla murowanych budynków! Obiekty wyróżniają się wyjątkową trwałością, mogą być wykorzystywane w wielu branżach i lokalizacjach, niezależnie od warunków atmosferycznych. W zależności od przeznaczenia obiektu stosujemy konstrukcję aluminiową lub stalową wykończoną poszyciem z PCV, blachy trapezowej lub płyty warstwowej.

Budowa hal rolniczych

Hale rolnicze to obiekty, które mogą służyć w różny sposób – jako magazyny na paszę, obory dla bydła, chlewnie, kurniki czy hale na maszyny. Na etapie projektowym, w zależności od przeznaczenia obiektu, dobieramy odpowiednie materiały – termoizolacyjne poszycie z płyty warstwowej lub blachy trapezowej na ściany boczne, uzupełniamy o funkcjonalne elementy takie jak bramy, drzwi, podjazdy, a także wydzielamy pomieszczenia wewnątrz obiektu, jeśli jest taka potrzeba. 

Budowa hal produkcyjnych

Budowa hal produkcyjnych uwzględnia wytyczne z indywidualnych projektów – wszystko po to, by obiekt w 100% spełniał potrzeby przedsiębiorstwa, dla którego powstaje. Całoroczne hale produkcyjne wykonujemy z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają bezpieczeństwo przebywającym wewnątrz pracownikom niezależnie od pory roku. Dzięki konstrukcji stalowej bądź aluminiowej, lekkiej izolowanej powłoce dachowej, a także poszyciu z płyty warstwowej wewnątrz ocieplanej hali panują komfortowe warunki.

Budowa hal przemysłowych

Hale przemysłowe to obiekty, które doskonale nadają się do całorocznego użytku. Jak wygląda budowa hal przemysłowych? Produkcja hali o stalowej lub aluminiowej konstrukcji, lekkiej izolowanej powłoce dachowej i poszyciu z płyty warstwowej, zapewni stabilność i termoizolację niezależnie od warunków atmosferycznych i pory roku. Projektując ocieplane hale przemysłowe kładziemy nacisk na ich bezpieczeństwo oraz funkcjonalność, dlatego korzystamy ze sprawdzonych materiałów i rozwiązań. Montaż hal przemysłowych wykonują profesjonaliści, dzięki czemu nie musisz się martwić o przebieg prac czy terminy.

Budowa hal sportowych

Budowa hal sportowych obejmuje obiekty o różnym przeznaczeniu – ujeżdżalnie, lodowiska, korty tenisowe, czy boiska do piłki nożnej. Realizowane przez nas hale sportowe posiadać mogą wielospadowe dachy, a wysokość obiektu każdorazowo dopasowujemy do wymagań technicznych związanych z charakterem uprawianego sportu.

Budowa hal imprezowych

Budowa hal imprezowych to między innymi dobry sposób na szybką rozbudowę murowanego budynku o dodatkową przestrzeń – na przykład salę weselną z fasadą szklaną. Przy budowie hal imprezowych uwagę zwracamy przede wszystkim na zastosowanie funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań – całorocznych lub sezonowych, w zależności od potrzeb. Na przykładzie naszych klientów możemy śmiało stwierdzić, że polecane przez nas hale imprezowe przyczyniły się do sukcesu wielu firm.

Budowa ujeżdżalni

Budowa ujeżdżalni to doskonała inwestycja dla szkółek jeździeckich, a także prywatnych inwestorów – są funkcjonalne, bezpieczne w użytkowaniu, a także szybkie w budowie. Budując hale jeździeckie zwracamy uwagę na to, by zarówno ludzie, jak i zwierzęta czuli się w nich komfortowo, dlatego montujemy szerokie bramy, zapewniamy odpowiedni poziom stabilności budynku i wykorzystujemy systemy, dzięki którym do hali namiotowej wpada odpowiedni ilość naturalnego światła.

Zobacz, jak powstaje hala Protan Elmark:

Proces powstawania hali namiotowej Protan Elmark
Proces powstawania hali namiotowej Protan Elmark

Potwierdzona jakość naszych hal

Budowa hal namiotowych od Protan Elmark odbywa się z dbałością o szczegóły, co przekłada się na bezpieczeństwo przyszłych użytkowników. Projektowane zgodnie z obowiązującymi normami, nieustannie testowane pod względem jakości w laboratoriach Protan Elmark elementy konstrukcji hal zapewniają bezpieczeństwo nawet podczas ekstremalnych warunków pogodowych. Potwierdza to certyfikat TÜV Rheinland (1090-2.84933482.TÜVRHPL-2018.001) oraz certyfikat EN ISO 3834-3:2005. Dzięki temu postawienie hali nie wiąże się z żadnym ryzykiem.

Dlaczego warto wybrać Protan-Elmark?

Współpraca z Protan Elmark oznacza najwyższą jakość usługi i produktów, co potwierdzają międzynarodowe certyfikaty. Działamy kompleksowo i zapewniamy wsparcie profesjonalnego doradcy od etapu projektowego aż po odbiór gotowej konstrukcji. Proponowane przez nas obiekty są:

 • mobilne,
 • trwałe,
 • funkcjonalne, dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii,
 • szybko realizowane (obejmuje to zarówno produkcję, jak i montaż hal namiotowych),
 • produkowane w ramach kompleksowej usługi,
 • dostępne w korzystnych formach finansowania, 
 • w 100% bezpieczne dla przyszłych użytkowników i użytkowniczek.

Budowę hal namiotowych wykonujemy na terenie całej Polski, angażujemy się także w projekty poza granicami naszego kraju. Odpowiadamy również za profesjonalny montaż hal stalowych i aluminiowych – dzięki temu masz pewność, że będziemy obecni w projekcie krok po kroku.

Hale namiotowe dostępne w całej Polsce

Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Skonfiguruj halę

Wyślij zapytanie

Administratorem Twoich danych jest PROTAN ELMARK
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Zgoda na kontakt w formie elektronicznej (e-mail)

Zadzwoń do nas

+48 690 690 510

Lub bezpośrednio z działem sprzedaży

Aleksandra Gronek
Kierownik Działu Obsługi Klienta
Kinga Kraśner
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Agata Bogacka
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Marta Turska
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Agnieszka Kaczmarek
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Łukasz Krzymieniecki
Ekspert Handlowo-Techniczny
Krystian Sałek
Ekspert Handlowo-Techniczny
Krystian Mizerny
Ekspert Handlowo-Techniczny
Hubert Włodarczak
Ekspert Handlowo-Techniczny
Marcin Bielawa
Ekspert Handlowo-Techniczny
Iwona Matyniak
Specjalista ds. sprzedaży
Agnieszka Rybarska
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Marcin Janowski
Dyrektor Sprzedaży Eksportowej
Agnieszka Wysocka
Export Development Manager
Klaudia Rozmiarek
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Elżbieta Dunowska
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Hanna Majchrowicz
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Magdalena Walczak
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Patrycja Smorawińska
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Natalia Skupniewicz
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Julia Wieczorek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Marta Rozmiarek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Bezpłatna wycena
Aleksandra Gronek
Kierownik Działu Obsługi Klienta