Skontaktuj się z nami
Napisz do nas
Skonfiguruj halę
Wybierz język

Jakie pozwolenia trzeba posiadać, aby postawić halę namiotową?

Hale namiotowe to dobre rozwiązanie nie tylko ze względu na oszczędzony czas i pieniądze. To również zdecydowanie prostszy sposób pod względem prawno-budowlanym.

W tym wpisie będzie można się dowiedzieć jakie oraz kiedy trzeba posiadać pozwolenia, aby postawić halę namiotową.

Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Skonfiguruj halę
Hala namiotowa na 180 dni

Hala namiotowa na 180 dni

Podczas zgłoszenia postawienia hali namiotowej, nasz klient może użytkować ją w wybranym miejscu przez maksymalnie 180 dni. Po upłynięciu wyznaczonego terminu należy zdemontować halę bądź przemieścić ją o kilka, kilkanaście centymetrów. Jest to dobre rozwiązanie dla osób organizujących przyjęcia, wesela lub bankiety, ale również dla firm, które nagle, acz tymczasowo, potrzebują zastępczego namiotu magazynowego bądź hurtowni.

Pozwolenie na budowę hali namiotowej

Jeśli klient chce postawić halę na dłużej niż 180 dni, bez konieczności demontażu i ponownego montażu, zobligowany jest uzyskać pozwolenie na budowę. W tym wypadku wymagane są:

  • projekt budowy
  • kierownik budowy
  • inspektor nadzoru
  • pozwolenie na użytkowanie hali

Czas na uzyskanie pozwolenia mieści się w granicach 30 – 90 dni. Po uzyskaniu zgody, decyzja powinna uprawomocnić się w ciągu 14 dni. Następnie wymaga się zgłoszenia gotowości do robót, co trwa kolejne 7 dni. Po odpowiednim przygotowaniu się można rozpocząć montowanie konstrukcji.

 Pozwolenie na budowę hali namiotowej

Rozwiązanie to jest najczęściej stosowane przez klientów, którzy nie traktują hali namiotowej jako tymczasowej (przejściowej). Są to na przykład magazyny lub namioty sportowe (zadaszenie boisk, kortów tenisowych).

Ze względu na długotrwały proces pozyskania pozwolenia na budowę, klientom, którzy są przekonani, że hala będzie użytkowana mniej niż 180 dni (np. hale weselne) polecamy pierwsze podane przez nas rozwiązanie.

Decydując się na naszą firmę, klienci zostają dokładnie poinformowani o tym, jakie pozwolenia są wymagane przy stawianiu hali namiotowej, natomiast doświadczeni pracownicy z chęcią udzielają porad w innych kwestiach dotyczących realizowanego projektu.

Skontaktuj się z nami przez formularz

Administratorem Twoich danych jest PROTAN ELMARK
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Lub bezpośrednio z działem sprzedaży

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej