Budowa hal magazynowych – co warto wiedzieć?

Planujesz budowę hali magazynowej? Dowiedz się, ile trwa budowa hal magazynowych i jak dopasować obiekt do charakteru działalności. Dzięki temu przygotujesz się do spotkania z firmą, która zajmie się produkcją hali – będziesz wiedzieć, o co pytać i co powinno zwrócić Twoją szczególną uwagę. Sprawdź, co warto wiedzieć, jeśli planujesz inwestycję w hale magazynowe, w tym czy budowa wymaga pozwolenia, czy nie.

Budowa hali magazynowej z pozwoleniem czy bez?

Hale magazynowe nadają się do użytku przez 365 dni w roku – część przedsiębiorców korzysta z nich całorocznie, niektórzy jedynie sezonowo. To przekłada się na formalności, o które trzeba zadbać przed montażem hali.

Budowanie hali nie wymaga pozwolenia, jeśli planujesz użytkować obiekt w jednym miejscu do 180 dni, czyli przez pół roku, (obejmuje to także czas potrzebny na montaż hali). W takiej sytuacji wystarczy zgłosić budowę. Dzięki temu budowa hali stalowej lub aluminiowej trwa krócej, co może być wyjątkowo cenne w przypadku sezonowych projektów.

Drugi przypadek dotyczy użytkowania obiektu dłużej niż 180 dni w jednym miejscu. Wtedy potrzebujesz pozwolenia na budowę – sama procedura wygląda tak samo jak przy klasycznej inwestycji budowlanej. Sam montaż hal magazynowych w obu sytuacjach przebiega identycznie.

Specyfika hal magazynowych

Potrzebujesz przestrzeni magazynowej do przechowywania produktów wielkogabarytowych, wrażliwych na wilgoć, a może zmiany temperatury? Indywidualnie wykonany projekt pozwoli na dopasowanie obiektu magazynowego do potrzeb Twojej firmy. W Protan Elmark wiemy, jak różnorodne są oczekiwania i wymagania, dlatego budowa hal namiotowych jest spersonalizowanym procesem. Projektowanie i montaż hal magazynowych poprzedza konsultacja z naszym doradcą, który rozwieje wątpliwości i doradzi najbardziej funkcjonalne rozwiązanie.

Na co zwrócić uwagę podczas budowy hali magazynowej?

Budowa hali magazynowej to proces, który podzielić można na 3 etapy – projektowanie, produkcję oraz montaż. Etap projektowy wymaga najwięcej zaangażowania – to wtedy ustalamy szczegóły dotyczące wyglądu obiektu czy jego parametrów. Jeśli planujesz budowę hali magazynowej, zastanów się nad potrzebami w zakresie:

  • metrażu,
  • wysokości obiektu,
  • ilości drzwi, okien, bram, podjazdów,
  • ocieplenia konstrukcji.

Dzięki konsultacjom z inwestorami budowanie hal magazynowych w Protan Elmark zawsze kończy się sukcesem. Docenisz transparentną współpracę, szczególnie jeśli masz doświadczenie z niesłownymi wykonawcami, którzy samodzielnie wprowadzali zmiany do projektu.

Konstrukcja ze stali czy aluminium?

Lekka, ale solidna hala magazynowa umożliwia użytkowanie obiektu przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Budowa opiera się na konstrukcji:

Hale aluminiowe są wyjątkowo lekkie i trwałe, świetnie sprawdzą się więc dla rozwiązań sezonowych. Z kolei hale stalowe wytrzymują bardzo duże obciążenia, co sprawia, że nadają się do użytku nawet w strefie wysokich opadów śniegowych.

Jak dobrać poszycie?

Typ poszycia powinien być dobrany do przeznaczenia obiektu magazynowego i rodzaju przechowywanych tam produktów. W Protan Elmark oferujemy hale magazynowe:

  • plandekowe – lekki, wysokiej jakości materiał PVC,
  • z blachy trapezowej – materiał o dużej wytrzymałości na warunki atmosferyczne,
  • z płyty warstwowej – dla firm, które szukają materiału o doskonałej izolacji termicznej.

Do przechowywania produktów wrażliwych na warunki atmosferyczne polecamy hale magazynowe z blachy trapezowej lub płyty warstwowej. Hale z PCV ze względu na niską wagę poszycia doskonale sprawdzą się z kolei w rozwiązaniach tymczasowych. Nie wiesz, jakie poszycie będzie najlepsze dla Twojego magazynu? Zdaj się na naszych doradców!

Dalsza rozbudowa? To proste!

Hale namiotowe Protan Elmark, to obiekty modułowe, które mogą być rozbudowywane. To świetne rozwiązanie dla dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw! W zależności od aktualnych potrzeb możesz w prosty i szybki sposób rozbudować halę magazynową o kolejną przestrzeń użytkową.

Budowa hal magazynowych to doskonała alternatywa dla klasycznych inwestycji budowlanych, których cena może być dla wielu zaporowa lub po prostu nieopłacalna. Konstrukcje namiotowe mogą być wykorzystywane przez cały rok lub tylko sezonowo. Decydując się na współpracę z Protan Elmark, zyskujesz pewność, że gotowa hala magazynowa dostosowana będzie do indywidualnych potrzeb Twojej firmy. Masz pytania? Zapoznaj się z sekcją FAQ lub skontaktuj się z nami!

FAQ

Czy potrzebuję pozwolenie na budowę hali magazynowej?

Nie zawsze, w przypadku użytkowania sezonowego, tj. do 180 dni, wystarczy zgłosić budowę hali magazynowej.

Ile kosztuje hala magazynowa?

Koszt budowy hali magazynowej uzależniony jest od jej parametrów, a także lokalizacji. Zachęcamy do wysłania zapytania za pomocą konfiguratora.

Nie mam projektu, czy to jest problem?

W Protan Elmark wykonanie indywidualnego projektu hali namiotowej jest wliczone w cenę!

Co jeśli mam swój projekt?

Wykonujemy hale namiotowe na zamówienie, wg projektu.

Skąd mam pewność, że hala magazynowa spełni moje potrzeby?

Oferowane przez nas obiekty dostosowane są do indywidualnych potrzeb zamawiającego na podstawie rozmowy z ekspertem, który doradzi najbardziej funkcjonalne rozwiązania.

Hale namiotowe dostępne w całej Polsce

Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Skonfiguruj halę

Wyślij zapytanie

Administratorem Twoich danych jest PROTAN ELMARK
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Zgoda na kontakt w formie elektronicznej (e-mail)

Zadzwoń do nas

+48 690 690 510

Lub bezpośrednio z działem sprzedaży

Aleksandra Gronek
Kierownik Działu Obsługi Klienta
Kinga Kraśner
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Agata Bogacka
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Marta Turska
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Agnieszka Kaczmarek
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Łukasz Krzymieniecki
Ekspert Handlowo-Techniczny
Krystian Sałek
Ekspert Handlowo-Techniczny
Krystian Mizerny
Ekspert Handlowo-Techniczny
Hubert Włodarczak
Ekspert Handlowo-Techniczny
Marcin Bielawa
Ekspert Handlowo-Techniczny
Iwona Matyniak
Specjalista ds. sprzedaży
Agnieszka Rybarska
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Marcin Janowski
Dyrektor Sprzedaży Eksportowej
Agnieszka Wysocka
Export Development Manager
Klaudia Rozmiarek
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Elżbieta Dunowska
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Hanna Majchrowicz
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Magdalena Walczak
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Patrycja Smorawińska
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Natalia Skupniewicz
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Julia Wieczorek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Marta Rozmiarek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Bezpłatna wycena
Aleksandra Gronek
Kierownik Działu Obsługi Klienta