Skontaktuj się z nami
Napisz do nas
Skonfiguruj halę
Wybierz język
MENU

Koszt budowy hali namiotowej

Hala namiotowa to doskonałe rozwiązanie zarówno sezonowe, jak i całoroczne, które z roku na rok zyskuje na popularności. Jaki jest koszt budowy hali namiotowej od wiodącego producenta Protan Elmark? Wpływ na ostateczną cenę ma wiele czynników, m.in.: rodzaj wykorzystanych materiałów, wielkość obiektu, a także jego przeznaczenie, z którym wiąże się wyposażenie dodatkowe.

Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Skonfiguruj halę
Hale namiotowe to szybkie i solidne rozwiązanie

Hale namiotowe to szybkie i solidne rozwiązanie

Koszt budowy hali namiotowej jest o wiele niższy niż tradycyjnego budynku murowanego, dlatego inwestuje w nią coraz więcej przedsiębiorców, a także osób prywatnych. Podobnie jak w przypadku obiektu stałego, hale można dostosować do indywidualnych potrzeb. Ich przewagą jest krótszy czas realizacji (czas potrzebny na budowę tzaczyna się od 2-3 dni i może potrwać do 2-3 tygodni w zależności od rodzaju obiektu), a także możliwość modyfikacji gotowych już hal - zarówno pod względem powierzchni, jak i dodatkowego doposażenia czy rodzaju poszycia. Inwestycja w halę namiotową to doskonałe rozwiązanie zarówno sezonowe, jak i całoroczne, a dodatkowym atutem jest dobra cena.

Hale namiotowe: koszty i pozwolenia

Konstrukcje od Protan Elmark mogą być użytkowane tylko w sezonie, ale i przez cały rok! Jeśli obiekt będzie użytkowany na okres dłuższy niż 180 dni, do jego postawienia potrzebne jest pozwolenie na budowę. To na przykład hale magazynowe, produkcyjne, przemysłowe, namioty pełniące rolę boisk sportowych, kortów tenisowych czy sal weselnych.

Czas na uzyskanie samego pozwolenia zazwyczaj mieści się w przedziale 30-120 dni (w zależności od etapu kompletowania dokumentów niezbędnych do opracowania projektu budowlanego). Wybierając naszą firmę klienci zostają dokładnie poinformowani nie tylko o kosztach budowy hali namiotowej, ale i o wymaganych pozwoleniach. Zapewniamy także wsparcie i porady w innych aspektach realizowanego projektu. Protan Elmark świadczy kompleksową usługę na najwyższym poziomie! Standardowo w skład zamówienia hali wchodzą:

 • dokumentacja techniczna,
 • wykonanie,
 • transport,
 • montaż.
 Hale namiotowe: koszty i pozwolenia

Ile kosztuje hala namiotowa? Na koszt postawienia obiektu tego typu mają wpływ różne czynniki, są to m.in.:

 • wymiary,
 • wykorzystane materiały,
 • typ obiektu,
 • miejsce montażu,
 • wyposażenie.

Sezonowe hale namiotowe: atrakcyjna cena i szybka realizacja

Cena budowy hali namiotowej wykorzystywanej w sezonie jest dużo niższa niż koszty poniesione z tytułu wynajmu obiektu murowanego. To wygodne rozwiązanie - w miesiącach, kiedy nie potrzebujemy dodatkowej przestrzeni dla swojej działalności namiot można po prostu zdemontować lub przenieść w inne miejsce. Zgodnie z prawem, tymczasowy obiekt budowlany może być użytkowany w jednym miejscu przez 180 dni. Po upływie tego terminu wymagany jest demontaż hali.

 Sezonowe hale namiotowe: atrakcyjna cena i szybka realizacja

Całoroczne hale namiotowe w niskiej cenie

Dla wszystkich przedsiębiorców i osób prywatnych potrzebujących dodatkowej przestrzeni, np. pod garaż dla maszyn rolniczych, boiska sportowe, ujeżdżalnie dla koni, magazyny, itp. obiekty, skierowana jest oferta całorocznych hal namiotowych od Protan Elmark. Cena budowy obiektu tego typu jest korzystna w porównaniu do budowy budynku stałego, a także wynajmu nieruchomości. Dzięki wysokiej jakości materiałom, wykorzystywanym przy budowie hal Protan Elmark, obiekty te są komfortowe i bezpieczne w użytkowaniu niezależnie od pory roku.

Ich wzmocniona konstrukcja stalowa w zamkniętym układzie kratownicowym pozwala na wytrzymanie obciążenia nawet do 120 kg/m2. Parametry te zapewniają trwałość konstrukcji także w rejonach z wyższą strefą śniegową. Dodatkowe zastosowanie specjalnych warstw poszycia ścian bocznych i dachu skutkuje lepszą izolacją termiczną - dzięki temu doskonale sprawdzą się nawet podczas niskich temperatur. Nasze obiekty można również doposażyć w ogrzewanie. 

Hala namiotowa skrojona na miarę potrzeb

Hala namiotowa skrojona na miarę potrzeb

Protan Elmark oferuje wiele typów konstrukcji, których zróżnicowane parametry pozwalają na wykorzystanie obiektów w różny sposób. Koszt budowy hali namiotowej zależny jest od wybranego wariantu. W Protan Elmark klienci dopasować mogą obiekt do indywidualnych potrzeb pod kątem:

 • wielkości - dostępne wymiary to długość 10-100< m, szerokość 5-40 m, wysokość 3-8 m;
 • typu dachu - oferujemy hale z dachem dwuspadowym lub wielospadowym;
 • kolorystyki - kolor dachu i poszycia: biały, jasnoszary, ciemnoszary, czarny, zielony, niebieski, grafitowy;
 • rodzaju poszycia ścian bocznych - plandeka, PVC, blacha trapezowa, płyta warstwowa, szklana elewacja;
 • typu hali - przemysłowa, magazynowa, imprezowa, sportowa, inna.

Dzięki kreatorowi 3D dostępnemu na stronie można nie tylko wysłać zapytanie o konkretny typ obiektu, ale też zobaczyć go na wizualizacji. Cennik hal namiotowych uzależniony jest od konkretnych rozwiązań technicznych, dlatego ustalany jest z każdym klientem indywidualnie.

Typy hal namiotowych a cena

Typy hal namiotowych a cena

Hale namiotowe, ze względu na uniwersalny charakter obiektów, znajdą zastosowanie m.in. jako:

Namioty handlowe

Hale od Protan Elmark z powodzeniem stosować można podczas targów, a także podczas wielu wydarzeń organizowanych na świeżym powietrzu. Namioty handlowe projektowane są z dbałością o najmniejsze szczegóły, a ich cena uzależniona jest od wielkości i dodatkowego wyposażenia. Wśród naszych propozycji znaleźć można odpowiednie meble, oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzację i inne elementy, które sprawią, że stworzona przestrzeń handlowa lub wystawowa będzie nie tylko funkcjonalna, ale i atrakcyjna. Zachęcamy do skorzystania z kreatora i sprawdzenia cennika namiotów handlowych od Protan Elmark o wybranych parametrach!

 Namioty handlowe
Namioty sportowe

Namioty sportowe

Koszt budowy hali sportowej w dużej mierze uzależniony jest od jej wymiarów. Wielospadowy dach polecany jest do sportów wymagających wysokiego sufitu - boisk do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki, krytych kortów tenisowych. Dwuspadowy dach można zastosować podczas budowy hali pod ujeżdżalnię, w ramach zadaszeń boisk do gier zespołowych typu paintball czy hokej, a także lodowisk. Na cenę budowy wpływa również wybór poszycia na ścianach bocznych oraz szczytowych. Ze względu na zróżnicowanie możliwych wariantów hal namiotowych przeznaczonych do wykorzystania jako przestrzeni sportowej, każdy projekt wyceniamy indywidualnie. Aby poznać cenę należy skorzystać z kreatora 3D i wysłać zapytanie ofertowe. 

Namioty imprezowe, weselne, bankietowe i cateringowe

Namiot na wesele to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej przedsiębiorców. Hala namiotowa postawiona na terenie przyległym do restauracji czy hotelu pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni i rozwijanie biznesu. Koszt postawienia namiotu weselnego czy cateringowego jest dużo niższy niż wybudowanie murowanego obiektu stałego. Atrakcyjna cena inwestycji, a także krótki czas realizacji przekładają się na zysk. Jaka jest cena namiotu weselnego lub imprezowego? Wszystko zależy od powierzchni, wybranego rodzaju poszycia, a także wyposażenia - podłóg, ogrzewania czy klimatyzacji.

Namioty imprezowe doskonale sprawdzą się jako sezonowa lub całoroczna dodatkowa przestrzeń dla firm choćby z branży HoReCa zajmujących się organizacją wydarzeń różnego typu - zarówno koncertów w plenerze, pikników tematycznych, jak i imprez oraz bankietów dla firm czy właśnie wesel. Atrakcyjny wygląd obiektów eventowych to nie wszystko! Są lekkie, łatwe w montażu i demontażu oraz doskonale sprawdzą się niezależnie od warunków atmosferycznych. Ze względu na zróżnicowanie dostępnych w Protan Elmark wariantów namiotów eventowych - imprezowych, bankietowych, weselnych czy cateringowych, nie mamy stałego cennika. Wszystkim zainteresowanym oferujemy bezpłatną wycenę - zachęcamy do skorzystania z kreatora 3D i poznania ceny realizacji konkretnego projektu.

 Namioty imprezowe, weselne, bankietowe i cateringowe
Hale przemysłowe

Hale przemysłowe

Hale przemysłowe z powodzeniem zastąpić mogą murowane obiekty. To doskonałe całoroczne rozwiązanie, które jest o wiele korzystniejsze cenowo także w eksploatacji. Niski koszt budowy namiotu przemysłowego, możliwość dopasowania przestrzeni do indywidualnych potrzeb i charakteru przedsiębiorstwa, a także dużo krótszy czas realizacji sprawiają, że obiekty tego typu cieszą się coraz większą popularnością. Na cenę hali namiotowej wpływ ma przede wszystkim rodzaj zastosowanych materiałów, a także powierzchnia. Oferowane przez nas namioty przemysłowe są w pełni bezpieczne dla użytkowników niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. Wyróżnia je stabilna konstrukcja, wysokiej jakości poszycia i najwyższej jakości materiały wielokrotnie testowane w laboratoriach Protan Elmark.

Hale produkcyjne

Wykonane z wysokiej jakości materiałów hale produkcyjne od wiodącego producenta Protan Elmark to doskonała alternatywa dla obiektów murowanych. Koszt budowy hali produkcyjnej jest o wiele niższy, a czas realizacji krótszy niż w przypadku budynków murowanych. Cena hali produkcyjnej uzależniona jest od założeń konkretnego projektu - powierzchni, wysokości, wykorzystanych materiałów, rodzaju i ilości okien, drzwi, bram, a także dodatkowego wyposażenia takiego jak ogrzewanie, klimatyzacja czy profesjonalne oświetlenie. Stabilna konstrukcja i wysokiej jakości materiały wykorzystane do produkcji gwarantują bezpieczne użytkowanie bez względu na porę roku i warunki pogodowe.

 Hale produkcyjne
Hale magazynowe

Hale magazynowe

Budowa murowanego magazynu jest czasochłonna i kosztowna. Koszt postawienia hali magazynowej od Protan Elmark jest dużo niższy. Dostosowane parametry sprawiają, że proponowane konstrukcje doskonale sprawdzą się w roli obiektów magazynowych, przeznaczonych również do przechowywania żywności czy innych towarów wrażliwych na wilgoć, działanie wody czy wymagających odpowiedniej temperatury. Proponujemy rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta, oferujemy możliwość zastosowania certyfikowanego trudnopalnego materiału podsufitkowego, gwarantującego brak efektu skraplania wody, a także doposażenie w postaci obróbki blacharskiej czy oświetlenia.

Hale tunelowe

Dodatkowa przestrzeń magazynowa w gospodarstwach rolnych często jest na wagę złota. Pozwala na bezpieczne przechowywanie plonów, pasz dla zwierząt czy maszyn, a także wykorzystywanie ich jako obory dla bydła. Namiotowe hale tunelowe dostępne w ofercie Protan Elmark to doskonałe rozwiązanie zarówno sezonowe, jak i całoroczne. Cena budowy hali tego typu jest dużo niższa niż koszt budowy obiektu murowanego. W przeciwieństwie do długoterminowych inwestycji budowlanych, hale tunelowe cechuje krótki czas realizacji, a także możliwość rozbudowy o kolejne segmenty w dowolnym momencie. Odporność na wiatr, śnieg, a także niskie i wysokie temperatury sprawia, że hale tunelowe użytkować można niezależnie od pory roku. 

 Hale tunelowe
Dlaczego warto wybrać hale namiotowe od Protan Elmark?

Dlaczego warto wybrać hale namiotowe od Protan Elmark?

Hale namiotowe od wiodącego producenta Protan Elmark to gwarancja bezpieczeństwa, które zapewnia najwyższa jakość wykorzystywanych materiałów, maszyn oraz zespół ekspertów pracujących nad każdym etapie, od projektu po realizację. Koszt budowy hali namiotowej, zarówno sezonowej, jak i całorocznej, w porównaniu do kosztów wynajmu lub wybudowania budynku murowanego jest dużo niższy. Konstrukcje od producenta Protan Elmark cechują się:

 • dobrą ceną,
 • mobilnością i możliwością szybkiej rozbudowy o dodatkowe segmenty,
 • wysoką odpornością na warunki atmosferyczne,
 • krótkim czasem realizacji (już 4-6 tygodni od rozpoczęcia produkcji),
 • wysoką jakością materiałów wykorzystanych do produkcji.

Hale namiotowe w atrakcyjnych cenach leasingowych

Atrakcyjne rozwiązania Protan Elmark to nie tylko doskonałe parametry techniczne hal namiotowych, ale i całkowity koszt inwestycji. Jeśli jednorazowa cena za obiekt przekracza zaplanowany budżet, klienci skorzystać mogą z finansowania poprzez leasing z niską wpłatą wstępną. Leasing hal dostępny jest w wariantach:

 • leasing finansowy i operacyjny,
 • leasing dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, spółek cywilnych i spółek prawa handlowego.

Wyślij zapytanie

Administratorem Twoich danych jest PROTAN ELMARK
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Zadzwoń do nas

+48 61 813 45 23

Lub bezpośrednio z działem sprzedaży

Kinga Żaczyk
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Aleksandra Gronek
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Beata Kędziora
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Agata Roguszczak
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Łukasz Krzymieniecki
Specjalista ds. sprzedaży
Krystian Sałek
Specjalista ds. sprzedaży
Michał Janiszczak
Specjalista ds. sprzedaży
Jędrzej Tomalak
Specjalista ds. sprzedaży
Krystian Mizerny
Specjalista ds. sprzedaży
Hubert Włodarczak
Specjalista ds. sprzedaży
Marcin Janowski
Dyrektor Sprzedaży Eksportowej
Klaudia Rozmiarek
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Natalia Tiutiunnyk
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Magdalena Walczak
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Hanna Zydorek-Gembiak
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej