Skontaktuj się z nami
Napisz do nas
Skonfiguruj halę
Wybierz język
MENU

Hale namiotowe cena i koszt budowy - od czego zależą?

Hale namiotowe to rozwiązanie, które zachęca ceną – sprawdza się zarówno sezonowo, jak i całorocznie, z roku na rok zyskując na popularności. Ile kosztuje budowa hali od wiodącego producenta Protan Elmark? Wpływ na ostateczną cenę ma wiele czynników, w tym rodzaj wykorzystanych do produkcji materiałów, wielkość obiektu, a także jego przeznaczenie, z którym wiąże się dodatkowe wyposażenie. W związku z tym hale namiotowe są dostępne w różnych cenach – poniżej szczegółowo omawiamy ten temat.

Hale namiotowe to solidne rozwiązanie

Hale namiotowe to solidne rozwiązanie

Hala namiotowa oznacza niższą cenę niż w przypadku tradycyjnego budynku murowanego, dlatego inwestuje w nią coraz więcej przedsiębiorców, a także osób prywatnych. Podobnie jak obiekty stałe, hale również można dostosować do indywidualnych potrzeb. Ich przewagą jest krótszy czas realizacji (czas potrzebny na budowę zaczyna się od 2-3 dni w zależności od rodzaju obiektu), a także możliwość modyfikacji gotowych już hal – zarówno pod względem powierzchni, jak i dodatkowego doposażenia czy rodzaju poszycia. Inwestycja w halę namiotową to rozwiązanie zarówno sezonowe, jak i całoroczne, a jego atutem jest dobra cena. Trudno natomiast o uniwersalny cennik.

Hale namiotowe: koszty i pozwolenia

Hale namiotowe od Protan Elmark mogą służyć nie tylko w sezonie, ale i przez cały rok! Jeśli obiekt będzie użytkowany na okres dłuższy niż 180 dni, do jego postawienia potrzebne jest pozwolenie na budowę. Dotyczy to takich konstrukcji jak hale magazynowe, produkcyjne, przemysłowe, namioty pełniące funkcję boisk sportowych, kortów tenisowych czy sal weselnych.

Czas na uzyskanie samego pozwolenia zazwyczaj mieści się w przedziale od 30 do 120 dni (w zależności od etapu kompletowania dokumentów niezbędnych do opracowania projektu budowlanego). Wybierając naszą firmę, klienci dostają informację nie tylko o tym, jaki jest koszt budowy hali, ale także o wymaganych pozwoleniach. Zapewniamy również wsparcie w innych aspektach realizowanego projektu. Protan Elmark świadczy kompleksową usługę na najwyższym poziomie, a standardowo w skład zamówienia hali wchodzą:

 • dokumentacja techniczna,
 • produkcja,
 • dostawa,
 • montaż.
 Hale namiotowe: koszty i pozwolenia

Jaki jest koszt postawienia hali namiotowej? Na ostateczną cenę tego typu obiektu mają wpływ różne czynniki, do których należą m.in.:

 • wymiary,
 • wykorzystane materiały,
 • rodzaj konstrukcji,
 • miejsce montażu,
 • wyposażenie.

Sezonowe hale namiotowe: atrakcyjna cena i szybka realizacja

Ceny hal namiotowych wykorzystywanych w sezonie są dużo niższe niż koszty poniesione z tytułu wynajmu obiektu murowanego. To wygodne rozwiązanie – w miesiącach, w których nie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni dla swojej działalności, halę namiotową można po prostu zdemontować lub przenieść w inną lokalizację. Zgodnie z prawem, tymczasowy obiekt budowlany może być użytkowany w jednym miejscu przez 180 dni. Po upływie tego terminu wymagany jest demontaż hali.

 Sezonowe hale namiotowe: atrakcyjna cena i szybka realizacja

Całoroczne hale namiotowe w niskiej cenie

Budowa hali to rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców i osób prywatnych potrzebujących dodatkowej przestrzeni w dobrej cenie. Taki obiekt sprawdzi się pod garaż dla maszyn rolniczych, boisko sportowe, ujeżdżalnia dla koni bądź magazyn. Właśnie do takich osób skierowana jest oferta całorocznych konstrukcji od Protan Elmark. Koszt hali namiotowej jest korzystny w porównaniu do budowy budynku stałego, a także wynajmu nieruchomości. Dzięki wysokiej jakości materiałom, wykorzystywanym przy budowie hal Protan Elmark, obiekty te są komfortowe i bezpieczne w użytkowaniu niezależnie od pory roku.

Wzmocniona konstrukcja stalowa w zamkniętym układzie kratownicowym jest w stanie wytrzymać obciążenie nawet do 120 kg/m2. Parametry te zapewniają trwałość hal namiotowych także w rejonach z wyższą strefą śniegową. Dodatkowe zastosowanie specjalnych warstw poszycia ścian bocznych i dachu skutkuje lepszą izolacją termiczną – dzięki temu hale stalowe doskonale sprawdzą się nawet podczas niskich temperatur. Nasze obiekty można również doposażyć w ogrzewanie.

Hala namiotowa skrojona na miarę potrzeb

Hala namiotowa skrojona na miarę potrzeb

Protan Elmark oferuje wiele typów konstrukcji, których zróżnicowane parametry pozwalają na wykorzystanie obiektów w sposób dostosowany do potrzeb inwestorów. To, ile kosztuje budowa hali, w dużej mierze zależy od wybranego wariantu. W Protan Elmark klienci mogą dopasować obiekt do indywidualnych potrzeb pod kątem:

 • wielkości – dostępne wymiary to długość 10-100< m, szerokość 5-40 m, wysokość 3-8 m;
 • typu dachu – oferujemy hale z dachem dwuspadowym lub wielospadowym;
 • kolorystyki – kolor dachu i poszycia: biały, jasnoszary, ciemnoszary, czarny, zielony, niebieski, grafitowy;
 • rodzaju poszycia ścian bocznych – plandeka, PVC, blacha trapezowa, płyta warstwowa, fasady szklane;
 • typu hali – przemysłowa, magazynowa, imprezowa, sportowa, inna.

Kreator 3D dostępny na stronie nie tylko umożliwia wysłanie zapytania o konkretny typ obiektu, ale także jego wizualizację. Hale namiotowe, które oferujemy, nie mają jednego cennika, ponieważ koszt wybudowania hali jest uzależniony od konkretnych rozwiązań technicznych i ustalany jest z każdym klientem indywidualnie.

Typy hal namiotowych a cena

Typy hal namiotowych a cena

Hale namiotowe, ze względu na uniwersalny charakter tego typu obiektów, znajdą zastosowanie m.in. jako:

Namioty handlowe

Hale aluminiowe od Protan Elmark sprawdzą się podczas targów, a także wielu innych wydarzeń organizowanych na świeżym powietrzu. Hale namiotowe projektujemy z dbałością o najmniejsze szczegóły, a ich cena uzależniona jest od wielkości i dodatkowego wyposażenia. Wśród naszych propozycji znaleźć można odpowiednie meble, oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzację i inne elementy, które sprawią, że stworzona przestrzeń handlowa lub wystawowa będzie nie tylko funkcjonalna, ale i atrakcyjna. Zachęcamy do skorzystania z kreatora 3D i sprawdzenia cennika namiotów handlowych od Protan Elmark o wybranych parametrach!

 Namioty handlowe
Namioty sportowe

Namioty sportowe

Cena hali namiotowej pod obiekt sportowy w dużej mierze zależy od jej wymiarów. Wielospadowy dach polecamy do sportów wymagających wysokiego sufitu – boisk do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki, czy krytych kortów tenisowych. Dwuspadowy dach można zastosować podczas budowy hali pod ujeżdżalnię, w ramach zadaszeń boisk do gier zespołowych typu paintball czy hokej, a także lodowisk. Na to, ile kosztuje hala namiotowa, wpływa również wybór poszycia na ścianach bocznych oraz szczytowych. Ze względu na zróżnicowanie hal namiotowych przeznaczonych do wykorzystania pod przestrzeń sportową, każdy projekt wyceniamy indywidualnie. Aby poznać cenę należy skorzystać z kreatora 3D i wysłać zapytanie ofertowe. 

Namioty imprezowe, weselne, bankietowe i cateringowe

Namiot na wesele to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej przedsiębiorców. Hala namiotowa postawiona na terenie przyległym do restauracji czy hotelu pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni i rozwój biznesu. Koszt postawienia hali weselnej czy cateringowej jest dużo niższy niż wybudowanie murowanego obiektu stałego. Atrakcyjna cena inwestycji oraz krótki czas realizacji przekładają się na realny zysk. Jaka jest cena namiotu imprezowego? Wszystko zależy od powierzchni, wybranego rodzaju poszycia, a także wyposażenia – podłóg, ogrzewania czy klimatyzacji.

Imprezowe hale namiotowe doskonale sprawdzą się jako sezonowa lub całoroczna przestrzeń dla firm z branży HoReCa oraz zajmujących się organizacją wydarzeń różnego typu – zarówno koncertów w plenerze, pikników tematycznych, jak i imprez oraz bankietów czy wesel. Atrakcyjny wygląd naszych obiektów to nie wszystko! Hale namiotowe są lekkie, łatwe w montażu i demontażu oraz sprawdzają się w niemal każdych warunkach atmosferycznych. Nie mamy jednak stałego cennika, co wynika ze zróżnicowania dostępnych w Protan Elmark wariantów obiektów eventowych. Wszystkim zainteresowanym oferujemy bezpłatną wycenę – zachęcamy do skorzystania z kreatora 3D i poznania ceny realizacji konkretnego projektu.

 Namioty imprezowe, weselne, bankietowe i cateringowe
Hale przemysłowe

Hale przemysłowe

Hale przemysłowe z powodzeniem mogą zastąpić murowane obiekty. To całoroczne rozwiązanie, które jest o wiele korzystniejsze cenowo także w eksploatacji. Niski koszt budowy hali przemysłowej, możliwość dopasowania przestrzeni do indywidualnych potrzeb i charakteru przedsiębiorstwa, a także dużo krótszy czas realizacji sprawiają, że obiekty tego typu cieszą się coraz większą popularnością. Na cenę hal namiotowych wpływa przede wszystkim rodzaj zastosowanych materiałów, a także powierzchnia. Oferowane przez nas namioty przemysłowe są w pełni bezpieczne dla użytkowników – niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. Wyróżnia je stabilna konstrukcja, wysokiej jakości poszycia i materiały wielokrotnie testowane w laboratoriach Protan Elmark.

Hale produkcyjne

Wykonane z wysokiej jakości materiałów hale produkcyjne od wiodącego producenta Protan Elmark to doskonała alternatywa dla obiektów murowanych. Koszt budowy hali produkcyjnej jest o wiele niższy, a czas realizacji krótszy niż w przypadku klasycznych budynków. Cena obiektu zależy od założeń konkretnego projektu – powierzchni, wysokości, zastosowanych materiałów, rodzaju i ilości okien, drzwi, bram, a także dodatkowego wyposażenia takiego jak ogrzewanie, klimatyzacja czy profesjonalne oświetlenie. Niezależnie jednak od tego, jaki jest koszt budowy takiej hali, obiekty wyróżniają się stabilną konstrukcją, która gwarantuje bezpieczne użytkowanie bez względu na porę roku i warunki pogodowe.

 Hale produkcyjne
Hale magazynowe

Hale magazynowe

Budowa murowanego magazynu jest czasochłonna i kosztowna. Koszt postawienia hali magazynowej od Protan Elmark jest dużo niższy. Dostosowane parametry sprawiają, że konstrukcje doskonale sprawdzą się w roli obiektów magazynowych, przeznaczonych również do przechowywania żywności oraz innych towarów wrażliwych na wilgoć, działanie wody czy wymagających odpowiedniej temperatury. Proponujemy rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta – oferujemy możliwość zastosowania certyfikowanego trudnopalnego materiału podsufitkowego, gwarantującego brak efektu skraplania wody, a także doposażenie w postaci obróbki blacharskiej czy oświetlenia.

Hale tunelowe

Dodatkowa przestrzeń magazynowa w gospodarstwach rolnych często jest na wagę złota. Pozwala na bezpieczne przechowywanie plonów, pasz dla zwierząt czy maszyn, a także wykorzystywanie ich jako obory dla bydła. Namiotowe hale tunelowe dostępne w ofercie Protan Elmark to doskonałe rozwiązanie zarówno sezonowe, jak i całoroczne. Cena budowy hali tego typu jest dużo niższa niż koszt budowy obiektu murowanego. W przeciwieństwie do długoterminowych inwestycji budowlanych, hale tunelowe cechuje krótki czas realizacji, a także możliwość rozbudowy o kolejne segmenty w dowolnym momencie. Odporność na wiatr, śnieg, a także niskie i wysokie temperatury sprawia, że hale tunelowe użytkować można niezależnie od pory roku. 

 Hale tunelowe
Dlaczego warto wybrać hale namiotowe od Protan Elmark?

Dlaczego warto wybrać hale namiotowe od Protan Elmark?

Hale namiotowe od wiodącego producenta Protan Elmark to gwarancja bezpieczeństwa, które zapewnia najwyższa jakość materiałów, maszyn oraz zespół ekspertów pracujących nad każdym etapie, od projektu po realizację. Koszt budowy hali namiotowej, zarówno sezonowej, jak i całorocznej, w porównaniu do kosztów wynajmu lub wybudowania budynku murowanego jest dużo niższy. Same konstrukcje cechują się natomiast:

 • dobrą ceną,
 • mobilnością i możliwością szybkiej rozbudowy o dodatkowe segmenty,
 • wysoką odpornością na warunki atmosferyczne,
 • krótkim czasem realizacji (budowa hal trwa już od 2-3 dni, w zależności od wielkości i rodzaju obiektu),
 • wysoką jakością materiałów wykorzystanych do produkcji.

Hale namiotowe w atrakcyjnych cenach leasingowych

Atrakcyjne rozwiązania Protan Elmark to nie tylko doskonałe parametry techniczne hal namiotowych, ale i całkowity koszt inwestycji. Jeśli jednorazowa cena za obiekt przekracza zaplanowany budżet, klienci skorzystać mogą z finansowania poprzez leasing z niską wpłatą wstępną. Leasing hal dostępny jest w dwóch wariantach:

 • leasing finansowy i operacyjny,
 • leasing dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, spółek cywilnych i spółek prawa handlowego.

Hale namiotowe dostępne w całej Polsce

Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Skonfiguruj halę

Wyślij zapytanie

Administratorem Twoich danych jest PROTAN ELMARK
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Zadzwoń do nas

+48 61 813 45 23

Lub bezpośrednio z działem sprzedaży

Kinga Żaczyk
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Aleksandra Gronek
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Beata Kędziora
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Agata Roguszczak
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Marta Turska
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Agnieszka Kaczmarek
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Łukasz Krzymieniecki
Specjalista ds. sprzedaży
Krystian Sałek
Specjalista ds. sprzedaży
Michał Janiszczak
Specjalista ds. sprzedaży
Jędrzej Tomalak
Specjalista ds. sprzedaży
Krystian Mizerny
Specjalista ds. sprzedaży
Hubert Włodarczak
Specjalista ds. sprzedaży
Marcin Bielawa
Specjalista ds. sprzedaży
Marcin Janowski
Dyrektor Sprzedaży Eksportowej
Klaudia Rozmiarek
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Natalia Tiutiunnyk
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Magdalena Walczak
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Beata Gajewska
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Elżbieta Dunowska
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Patrycja Smorawińska
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Natalia Skupniewicz
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Julia Wieczorek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Lita Naukhatska
Asystentka Działu Eksportu
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej