Przestrzeń magazynowa w branży rolniczej jest na wagę złota. Plony, maszyny, pasze, czy nawozy wymagają odpowiedniego przechowywania i zabezpieczenia przez warunkami zewnętrznymi. Murowane budynki gospodarcze, czy podwórko z czasem już nie wystarcza i przychodzi konieczność rozbudowy powierzchni magazynowej. Podpowiadamy, jak to zrobić w miarę szybko i tanio.
Profesjonalne hale namiotowe niczym nie odbiegają od dawniej stawianych obór, stodół, czy magazynów rolnych. Ba! Są dużo szybsze w montażu i tańsze. Współczesne gospodarstwo wymaga stałego rozwoju i podążania za branżowymi trendami. Inwestowanie w nowoczesny sprzęt i powierzchnie magazynowe pozwala im osiągnąć status sprawnie prosperującego biznesu. Dzięki dotacjom unijnym oraz programom wspierającym modernizację gospodarstw mamy do czynienia z tendencją wzrostową rozbudowy polskich gospodarstw. Jak wynika z badań GUS-u, przeprowadzonych w latach 2015/2016, przeciętna powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie w 2015 roku wyniosła 10,3 ha. Z roku na rok wskaźnik ten rośnie i w skali 5 lat odnotowano jego wzrost o 0,5 ha.
A co za tym idzie? Zwiększenie potrzeb magazynowych, a więc więcej gruntów = więcej plonów. Dodatkowo coraz więcej rolników inwestuje w nowy sprzęt i maszyny, które także powinny być przechowywane pod stabilnym zadaszeniem. Specyfika branży rolniczej polega na silnej zależności między wielkością posiadanej powierzchni a efektywnością ekonomiczną gospodarstwa. A więc więcej hektarów przyczynia się do większych zysków. Dopełnieniem całości jest posiadanie optymalnych przestrzeni umożliwiających przechowywanie. Produkty rolne są szczególnie narażone na powstawanie grzybów i pleśni, a maszyny rolnicze na korozje. Aby tego uniknąć niezbędne jest zabezpieczenie przez wilgocią. Hale namiotowe są na to niezawodnym rozwiązaniem. Dzięki solidnej konstrukcji i ekspresowemu montażowi można cieszyć się dodatkowym profesjonalnym magazynem.
Kolejnym zastosowaniem, jakie posiadają hale namiotowe jest hodowla bydła, drobiu, trzody chlewnej, czy owiec. Chów zwierząt wymaga zapewnienia im odpowiedniego mikroklimatu. Hale Protan Elmark umożliwiają utrzymanie stałej temperatury, dzięki klimatyzacji, wentylacji, a także ogrzewaniu. Ponadto na życzenie zamawiającego proponujemy różne opcje np. oświetlenia, izolacji termicznej, czy kształtu dachu, które również mają wpływ na warunki wewnątrz. Tak naprawdę głównie od dodatkowego wyposażenia hali zależy cena obiektu. Jednak warto pamiętać, że inwestycja w halę dla rolnictwa zwraca się bardzo szybko.
Alternatywą w przypadku braku wystarczających środków może być sfinansowanie poprzez leasing. Pozwala to na rozłożenie kosztów w czasie. Wybierając współpracę z Protan Elmark, możesz być pewien, że z każdym klientem pracujemy indywidualnie, tworząc dla niego taką halę namiotową, która będzie odpowiadała potrzebom jego i jego gospodarstwa.
Certyfikat Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji
2627-CPR-1090-1.84933482.TÜVRh.21.02
Copyrights 2025 Protan-Elmark
Reklama i budowa wizerunku w sieci: WIDOCZNI