Hale namiotowe cieszą się popularnością nie tylko ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy. Hala bez pozwolenia jest także prostszym rozwiązaniem pod względem prawno-budowlanym.
Dowiedz się, jakie wymogi musi spełniać hala namiotowa bez pozwolenia oraz kiedy konieczne jest pozwolenie, aby postawić obiekt tego typu.
Wielu naszych klientów zastanawia się, czy na halę namiotową potrzebne jest pozwolenie – wszystko zależy od czasu użytkowania obiektu w danej lokalizacji. Hala bez pozwolenia na budowę może być użytkowana w wybranym miejscu przez maksymalnie 180 dni. Po upływie wyznaczonego terminu należy zdemontować obiekt lub go przenieść o co najmniej kilkanaście centymetrów. Postawienie hali w innej lokalizacji rozpoczyna cykl od nowa.
Jest to doskonała propozycja dla osób organizujących przyjęcia, wesela lub bankiety, ale również dla firm, które nagle, acz tymczasowo, potrzebują skorzystać z zastępczego rozwiązania, jakim są hale magazynowe. Wystarczy złożyć wypełniony wniosek do Urzędu Miasta lub Starostwa Powiatowego, a następnie otrzymać pozytywną decyzję w tej kwestii.
Pozwolenie na budowę hali stalowej lub aluminiowe jest konieczne, jeśli obiekt ma być użytkowany dłużej niż 180 dni. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą być zależne od czasu i chcą uniknąć regularnego demontażu i ponownego montażu hali. Jeśli w Twoich planach jest całoroczna hala stalowa lub aluminiowa, potrzebujesz pozwolenia na budowę. Do tego są konieczne:
Czas na uzyskanie pozwolenia na halę namiotową mieści się w granicach od 30 do 90 dni. Po uzyskaniu zgody, decyzja powinna się uprawomocnić w ciągu 14 dni. Następnie jest wymagane zgłoszenie gotowości do robót, co trwa kolejne 7 dni. Po odpowiednim przygotowaniu budowa hal może wystartować.
O pozwolenie na budowę hali stalowej lub aluminiowej ubiegają się klienci, którzy nie traktują tego rozwiązania jako tymczasowego (przejściowego). Hale rolnicze, magazynowe, imprezowe, namioty sportowe (zadaszenie boisk, kortów tenisowych) lub hale produkcyjne – to obiekty, które najczęściej służą jako hale całoroczne.
Hala namiotowa bez zezwolenia sprawdza się w przypadku inwestycji, w których kluczową rolę odgrywa czas. Ze względu na długotrwały proces uzyskiwania pozwolenia na budowę hali namiotowej, klientom, którzy są przekonani, że obiekt będzie użytkowany mniej niż 180 dni (np. hale weselne), polecamy pierwsze rozwiązanie, czyli halę tymczasową.
Decydując się na współpracę z naszą firmą, klienci zostają dokładnie poinformowani o tym, jakie pozwolenia są wymagane przy stawianiu hali namiotowej. Doświadczeni pracownicy z chęcią udzielają porad w innych kwestiach dotyczących realizowanego projektu. Dzięki temu nie musisz się dłużej zastanawiać, czy postawienie hali wymaga pozwolenia na budowę.
Certyfikat Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji
2627-CPR-1090-1.84933482.TÜVRh.21.02
Copyrights 2025 Protan-Elmark
Reklama i budowa wizerunku w sieci: WIDOCZNI