Wsparcie finansowe to szansa na rozwój dla wielu firm. Dotacje na budowę hali w 2022 i 2023 roku pochodzą przede wszystkim ze źródeł unijnych. Z takich pieniędzy mogą korzystać małe i średnie przedsiębiorstwa niezależnie od branży, w jakiej działają. Istotną rolę odgrywa w tym wypadku spełnienie wszystkich kryteriów podanych w danym programie lub konkursie. Budowa hal to duże przedsięwzięcie wymagające nakładów finansowych, dlatego warto dokładnie przeanalizować możliwości wsparcia unijnego i rządowego.
Dofinansowanie budowy hali można uzyskać w programie „Kredyt na innowacje technologiczne”. Chociaż w nazwie pojawia się słowo kredyt, to jest to bezzwrotne wsparcie na innowacje technologiczne, w tym także na finansowanie hal namiotowych (ich budowę lub rozbudowę).
Przedsiębiorcy, którzy przeszli weryfikację, otrzymują dotację spłacającą nawet 70% wartości całej inwestycji. Kluczową rolę odgrywa w tym wypadku sposób wypłaty pieniędzy. Fundusze wypłacane są jako spłata wcześniej zaciągniętej pożyczki. Istotne jest zatem uzyskanie kredytu na inwestycję. W programie biorą udział następujące banki:
Pieniądze wypłacane przedsiębiorcom można przeznaczyć na budowę dowolnych obiektów. Nie ma w tym wypadku znaczenia, jakim rodzajem produkcji zajmuje się dana firma. Dzięki temu powstają nowoczesne:
Większość konkursów oferujących dofinansowanie na budowę hali produkcyjnej zakłada tzw. okres trwałości. Oznacza on okres, w którym przedsiębiorstwa korzystające z pieniędzy, nie mogą zawiesić działalności. Najczęściej wynosi on od 3 do 5 lat.
Przedsiębiorcy często nie wiedzą, gdzie szukać aktualnych informacji dotyczących dotacji unijnych na budowę hali. Najlepszym źródłem są strony rządowe, w szczególności Portal Funduszy Europejskich. To właśnie ta witryna prezentuje najważniejsze dane dotyczące dotacji unijne na budowę hali magazynowej, produkcyjnej lub rolniczej w latach 2021-2027. Co więcej, znajdziesz tam także podział programów ze względu na regiony Polski. Warto również sprawdzać treści na stronach ministerialnych, które wspierają przedsiębiorstwa i oferują różne dotacje na budowę hali.
Każda firma musi się rozwijać, by sprawnie radzić sobie z konkurencją. Dlatego dotacja na budowę hali produkcyjnej to dobre rozwiązanie szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Pieniądze możesz otrzymać w ramach unijnych i rządowych projektów, często związanych ze wsparciem konkretnego regionu Polski.
Certyfikat Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji
2627-CPR-1090-1.84933482.TÜVRh.21.02
Copyrights 2024 Protan-Elmark
Reklama i budowa wizerunku w sieci: WIDOCZNI