Zbyt długi transport zwierząt gospodarskich bez przerwy na odpoczynek, ich nieprawidłowy załadunek oraz wyładunek czy nieodpowiednie traktowanie podczas podróży to tylko niektóre problemy związane z przewozem zwierząt hodowlanych. Jak powinien wyglądać transport zwierząt hodowlanych i kogo dotyczą te regulacje? Sprawdź w naszym artykule.
Około 70-80% przewozów to transport zwierząt rzeźnych. I choć ich przewóz nie trwa długo, to przeprowadzony w sposób nieprawidłowy może skutkować niekorzystnymi konsekwencjami finansowymi, a także ogromnym dyskomfortem zwierzęcia. Transport zwierząt powinien być przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi zasadami tak by nie narażać zwierząt na silny stres i obrażenia ciała. Najczęściej stwierdzane nieprawidłowości podczas przewozu zwierząt to m.in.:
Regulacje związane z przewozem żywych zwierząt dotyczą wszystkich - rolników i hodowców, a także pośredników.
Do komercyjnego przewozu zwierząt kręgowych na terenie UE wymagane jest zezwolenie - ale czy zawsze? Zgodnie z informacjami dot. transportu zwierząt pozwolenie nie jest wymagane w przypadkach gdy:
Hodowla i transport zwierząt gospodarskich wymagają odpowiedniej wiedzy i przygotowania. Protan Elmark oferuje hale namiotowe, które wykorzystywać można jako obory dla bydła czy hale rolnicze. Są to obiekty sezonowe lub całoroczne wykonane z wysokiej jakości materiałów, odznaczające się doskonałą odpornością na warunki atmosferyczne. Oferowane przez nas hale są dopasowywane do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa już na etapie projektowym. Umożliwia to wyposażenie obiektów w bramy automatyczne, podjazdy czy inne elementy, które sprawią, że załadunek lub wyładunek zwierząt przebiegać będzie nie tylko zgodnie z obowiązującymi normami, ale i nie będzie narażał ich na dodatkowy stres.
Certyfikat Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji
2627-CPR-1090-1.84933482.TÜVRh.21.02
Copyrights 2024 Protan-Elmark
Reklama i budowa wizerunku w sieci: WIDOCZNI