Małe i duże gospodarstwa z powodzeniem wykorzystują hale namiotowe jako magazyny, garaże czy pomieszczenia dla zwierząt. Dowiedz się, jak wygląda budowa hal rolniczych i z jakimi formalnościami się wiąże.
Hale namiotowe cieszą się dużą popularnością w branży rolniczej, której również zależy na czasie. Budowa hali rolniczej trwa krócej niż w przypadku klasycznych budynków gospodarskich. Wciąż jest to jednak inwestycja budowlana, dlatego inwestor jest zobowiązany do:
Sezonowe hale rolnicze mogą być użytkowane w jednym miejscu nie dłużej niż 180 dni, wliczając w to okres potrzebny na budowę obiektu. Jeśli jednak chcesz korzystać z hali przez cały rok, lepszym rozwiązaniem będzie po prostu uzyskanie pozwolenia na budowę.
Budowa hal rolniczych jest szybka, a nowo powstałe obiekty ze względu na uniwersalny charakter zastępują kosztowne i czasochłonne inwestycje budowlane. Hale rolnicze są ekonomiczną alternatywą, która sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych gospodarstwach.
Jako producent hal wiemy, jak ważne jest, by obiekt spełniał indywidualne potrzeby inwestora, dlatego w skład naszych usług wchodzi nie tylko budowa, ale i projektowanie hal rolniczych. Dzięki temu jest to spersonalizowany proces, którego efektem jest hala dopasowana do specyfiki danego gospodarstwa i konkretnych potrzeb właściciela (koniec z wykonawcami, którzy samodzielnie wprowadzają modyfikacje do zamówienia). Indywidualne ustalenia z zakresu budowy hal rolniczych dotyczą m.in.:
Koszt budowy hali rolniczej ustalamy indywidualnie – bierzemy pod uwagę m.in. parametry obiektu, a także jego lokalizację.
Uzyskanie niezbędnych pozwoleń i dokumentów to jedno. Budowa hali rolniczej wymaga również ustalenia parametrów, które wynikają zarówno z preferencji inwestora, jak i przeznaczenia konstrukcji. Czy hala rolnicza będzie adaptowana na magazyn na paszę, garaż dla maszyn rolniczych czy oborę dla krów? Czy z obiektu będziesz korzystać tylko w sezonie, czy przez cały rok? Czy powinien być ogrzewany? Jak powinna wyglądać przestrzeń wewnątrz – czy potrzebujesz dodatkowych pomieszczeń? Jak duże będą?
Nie znasz odpowiedzi na niektóre pytania? Nie wiesz, jaki rodzaj poszycia wybrać? Projektowanie hal rolniczych jest naszą codziennością – doradzimy Ci najbardziej funkcjonalne rozwiązanie dla Twojego biznesu.
Budowa hal rolniczych w Protan Elmark to proces, który dostosowujemy do typu obiektu i jego przeznaczenia. Klienci mają do wyboru dwie konstrukcje – produkujemy aluminiowe i stalowe hale rolnicze.
Budowa hali rolniczej wymaga wyboru poszycia dostosowanego do przeznaczenia obiektu. W Protan Elmark produkujemy:
Martwisz się, że budowana teraz hala rolnicza może być niewystarczająca w przyszłości? Budowa hal rolniczych w Protan Elmark może mieć wiele etapów! Proponowane przez nas obiekty są modułowe, dzięki czemu w prosty sposób możesz rozbudować je o dodatkowy segment nawet w trakcie użytkowania. Projektowanie hal rolniczych uwzględnia rozwój działalności naszych klientów.
To zależy. W przypadku całorocznych hal rolniczych jest potrzebne pozwolenie na budowę (takie samo, jak w przypadku murowanego budynku), przy obiekcie sezonowym wystarczy zgłosić jego budowę.
Koszt hali rolniczej zależy od jej typu, wielkości, przeznaczenia, a także lokalizacji i parametrów. Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie. Skorzystaj z konfiguratora dostępnego na stronie i wyślij zapytanie o cenę konkretnego obiektu.
Usługa budowy hal w Protan Elmark uwzględnia również projektowanie hal rolniczych.
Projektowanie to etap wliczony w cenę budowy hal rolniczych, dlatego nie musisz dodatkowo inwestować w projekt.
Każdą halę projektujemy na zamówienie, uwzględniając preferencje klienta. Dostosowujemy rozwiązania do potrzeb danej branży, a także firmy.
Certyfikat Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji
2627-CPR-1090-1.84933482.TÜVRh.21.02
Copyrights 2025 Protan-Elmark
Reklama i budowa wizerunku w sieci: WIDOCZNI