Skontaktuj się z nami
Napisz do nas
Skonfiguruj halę
Wybierz język

Czy warto wykorzystywać halę namiotową w rolnictwie?

Hale namiotowe od producenta Protan Elmark mają zastosowanie w wielu różnych branżach i dziedzinach. Tego typu konstrukcje używane są między innymi przez rolników i właścicieli gospodarstw rolnych. Czy warto wykorzystywać halę namiotową w rolnictwie? Jakie są zalety postawienia hali w gospodarstwie?

Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Skonfiguruj halę
Zastosowanie hal w rolnictwie

Zastosowanie hal w rolnictwie

Hale namiotowe w rolnictwie mogą pełnić różnorodne funkcje i mieć różne przeznaczenie. Właściciele gospodarstw rolnych mogą je wykorzystać między innymi jako:

 • obiekt hodowlany,
 • magazyn na maszyny i urządzenia rolnicze,
 • magazyn na płody rolne,
 • składowisko nawozów, pasz,
 • magazyn na materiały budowlane.

Możliwość maksymalnego dostosowania parametrów hal namiotowych od Protan Elmark do preferencji klienta powoduje, że mają one praktycznie nieograniczone zastosowanie w rolnictwie.

Konstrukcja z przeznaczeniem na cele hodowlane może być miejscem chowu:

 • bydła,
 • trzody chlewnej,
 • drobiu,
 • owiec.

Jeśli chodzi o hodowlę drobiu, w halach można przechowywać nie tylko kury, ale także indyki czy gęsi.

Najlepsze warunki dla zwierząt gospodarskich

Najlepsze warunki dla zwierząt gospodarskich

Namioty halowe od Protan Elmark mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako obiekty hodowlane między innymi dlatego, że można stworzyć w nich odpowiedni mikroklimat i warunki do rozwoju zwierząt. W oborze czy chlewni z hali namiotowej zwierzęta będą miały tak samo dobre warunki, jak w tradycyjnych budynkach. Zapewnienie optymalnej wilgotności powietrza czy temperatury nie stanowi żadnego problemu.

Namioty halowe dla branży rolniczej skutecznie chronią znajdujące się wewnątrz zwierzęta czy produkty przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Zastosowanie do ich produkcji wysokogatunkowych materiałów gwarantuje bezpieczeństwo w czasie upału, silnego wiatru, śnieżycy czy ulewy.

Dodatkowo w ofercie producenta Protan Elmark znajdują się hale cechujące się wysoką odpornością na śnieg. Są one odpowiednio wzmocnione, dzięki czemu konstrukcja jest w stanie wytrzymać obciążenie do 120kg/m².

Hala dostosowana do indywidualnych potrzeb rolnika

Jak już zostało wspomniane, hale dla rolnictwa są dostosowane do preferencji i potrzeb klientów. Właściciele gospodarstw rolnych mogą wybrać między innymi szerokość, długość i wysokość konstrukcji, a także kształt dachu i poszycia. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru koloru.

To między innymi szeroki wybór parametrów powoduje, że hale od Protan Elmark są tak bardzo uniwersalne. Rolnicy mają możliwość dostosowania na przykład wielkości konstrukcji do ilości posiadanych zwierząt czy maszyn.

Atutem hal namiotowych jest także fakt, że są lekkie. Dzięki temu można:

 • przenieść konstrukcję w inne miejsce,
 • zmienić jej przeznaczenie,
 • sprawnie rozbudować.
 Hala dostosowana do indywidualnych potrzeb rolnika

Korzystna alternatywa dla budynków murowanych

Niewątpliwym powodem, dla którego warto zastosować halę namiotową w rolnictwie są stosunkowo niskie koszty budowy. Są zdecydowanie niższe, niż w przypadku wybudowania murowanego budynku.

Cena i koszty wykonania hali dla rolnictwa zależą między innymi od wymiarów konstrukcji. W celu poznania konkretnej ceny warto skorzystać z konfiguratora 3D udostępnionego przez Protan Elmark. Przy jego pomocy zostanie sporządzona indywidualna wycena zaprojektowania i wybudowania hali.

Hale namiotowe posiadają wiele zalet, które czynią z nich atrakcyjną alternatywę dla budynków murowanych w rolnictwie. Właściciele gospodarstw rolnych, którzy nie chcą od razu kupować namiotu, mogą sfinansować jego nabycie przez leasing.

Skontaktuj się z nami przez formularz

Administratorem Twoich danych jest PROTAN ELMARK
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Lub bezpośrednio z działem sprzedaży

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej