Budowa hal przemysłowych – co warto wiedzieć?

Budowa hali przemysłowej to dobry pomysł na natychmiastowe zwiększenie powierzchni użytkowej przedsiębiorstwa. Budowa hal przemysłowych w Protan Elmark jest ekonomicznym rozwiązaniem, które może stać się alternatywą dla klasycznych inwestycji budowlanych. Co warto wiedzieć o halach namiotowych dla przemysłu? Sprawdź!

Budowa hali przemysłowej z pozwoleniem czy bez?

Produkowane przez nas hale przemysłowe to obiekty, które mogą być wykorzystywane zarówno jako przestrzeń całoroczna, jak i sezonowa. W zależności od planowanego okresu wykorzystywania konstrukcji, inwestor spełnić musi różne warunki niezbędne do rozpoczęcia budowy.

 • Hale przemysłowe sezonowe - to obiekty, które są wykorzystywane w jednym miejscu przez okres nie dłuższy niż 180 dni (od momentu rozpoczęcia budowy), wystarczy zgłosić budowę.
 • Hale przemysłowe całoroczne - to obiekty, których czas użytkowania w jednym miejscu przekracza 180 dni. Formalności dot. budowy są takie same jak w przypadku klasycznych inwestycji - wymagane jest pozwolenie na budowę.

Specyfika hal

Wiemy, jak ważna jest idealnie dopasowana przestrzeń, dlatego w Protan Elmark stawiamy na indywidualne rozwiązania. Jesteśmy producentem hal namiotowych - decydując się na współpracę z nami, masz możliwość dostosowania hali namiotowej do realnych potrzeb przedsiębiorstwa wynikających ze specyfiki branży. Proponowane przez nas hale przemysłowe doskonale sprawdzą się jako warsztaty, serwisy, myjnie samochodowe, czy obiekty usługowe. Wiemy, że czas to pieniądz, dlatego budowa hal przemysłowych PE przebiega wyjątkowo sprawnie - w zależności od zamówienia już w zaledwie kilka tygodni.

Na co zwrócić uwagę podczas budowy hali przemysłowej?

Chcemy, by gotowa hala namiotowa była jak najbardziej funkcjonalna i dopasowana do indywidualnych potrzeb firmy, dlatego wyjątkowo dużą wagę przykładamy do etapu projektowego. Jeśli planujesz budowę hali przemysłowej, zastanów się nad swoimi potrzebami związanymi z:

 • lokalizacją obiektu,
 • ociepleniem,
 • metrażem i wysokością konstrukcji,
 • liczba okien, drzwi, bram, itp.

Nie wiesz, jaki obiekt spełni Twoje oczekiwania? Nasz pracownik doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie.

Konstrukcja ze stali czy aluminium?

Hale przemysłowe Protan Elmark to obiekty wykorzystujące konstrukcję stalową lub aluminiową. Zastanawiasz się, co wybrać?

 • Hale aluminiowe są lekkie i wytrzymałe. Ze względu na swoje parametry doskonale sprawdzą się niezależnie od pory roku. Konstrukcja ta wykorzystywana jest także do budowy hal imprezowych, targowych i magazynowych. Hale aluminiowe są także wyjątkowo szybkie w budowie - to świetne rozwiązanie sezonowe.
 • Hale stalowe to solidne konstrukcje, zapewniające większą odporność na warunki atmosferyczne, a w szczególności obciążenia śniegowe. Konstrukcja wykorzystywana jest do budowy hal całorocznych oraz sezonowych.

Budowa hal z Protan Elmark to wsparcie na każdym etapie budowy hal przemysłowych - doradzimy, która konstrukcja będzie najlepsza dla Twojego biznesu.

Jak dobrać poszycie?

W Protan Elmark do indywidualnych potrzeb wynikających z okresu użytkowania obiektu czy jego lokalizacji dopasowujemy nie tylko typ konstrukcji, ale i rodzaj poszycia. Oferujemy hale:

 • plandekowe -  zabezpieczające przed wiatrem i deszczem. Poszycie tego typu przepuszcza światło do wewnątrz obiektu,
 • z blachy trapezowej - sztywne i wytrzymałe, wyjątkowo odporne na działanie warunków atmosferycznych,
 • z płyty warstwowej - najtrwalsze, spełniające wszelkie wymogi przeciwpożarowe. Ten typ poszycia stosowany jest najczęściej przy budowie całorocznych namiotów przemysłowych.

Dalsza rozbudowa? To proste!

Hale namiotowe producenta Protan Elmark to obiekty, które w prosty i szybki sposób dostosujesz do własnych potrzeb - także już w trakcie użytkowania. Modułowy charakter konstrukcji pozwala na rozbudowę o kolejne segmenty w dowolnym momencie. Nasze hale przemysłowe ułatwią zarówno start, jak i rozwój biznesu!

FAQ

Czy potrzebuję pozwolenie na budowę hali przemysłowej?

To zależy. W przypadku budowy hali sezonowej wykorzystywanej przez 180 dni (licząc od dnia budowy), wystarczy zgłosić budowę obiektu. Jeśli jednak konstrukcja ma być wykorzystywana w jednym miejscu dłużej niż wskazany okres, to konieczne jest pozwolenie na budowę, tak jak w przypadku klasycznej inwestycji budowlanej.

Ile kosztuje hala przemysłowa?

Koszt budowy hali przemysłowej uzależniony jest od parametrów obiektu - metrażu, typu konstrukcji, rodzaju poszycia, a także lokalizacji oraz dodatkowych elementów. Aby poznać cenę, zachęcamy do składania zapytań o konkretny typ hali namiotowej za pomocą konfiguratora dostępnego na stronie.

Nie mam projektu, czy to jest problem?

Projekt hali namiotowej to usługa wliczona w cenę.

Co jeśli mam swój projekt?

Budujemy hale namiotowe także w oparciu o zewnętrzne projekty.

Skąd mam pewność, że hala przemysłowa spełni moje potrzeby?

Budowa hal w Protan Elmark jest zawsze dostosowana do potrzeb inwestora - etap projektowy pozwala na dostosowanie obiektu do indywidualnych oczekiwań inwestora.

Hale namiotowe dostępne w całej Polsce

Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Skonfiguruj halę

Wyślij zapytanie

Administratorem Twoich danych jest PROTAN ELMARK
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Zgoda na kontakt w formie elektronicznej (e-mail)

Zadzwoń do nas

+48 690 690 510

Lub bezpośrednio z działem sprzedaży

Aleksandra Gronek
Kierownik Działu Obsługi Klienta
Kinga Kraśner
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Agata Bogacka
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Marta Turska
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Agnieszka Kaczmarek
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Łukasz Krzymieniecki
Ekspert Handlowo-Techniczny
Krystian Sałek
Ekspert Handlowo-Techniczny
Krystian Mizerny
Ekspert Handlowo-Techniczny
Hubert Włodarczak
Ekspert Handlowo-Techniczny
Marcin Bielawa
Ekspert Handlowo-Techniczny
Iwona Matyniak
Specjalista ds. sprzedaży
Agnieszka Rybarska
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Marcin Janowski
Dyrektor Sprzedaży Eksportowej
Agnieszka Wysocka
Export Development Manager
Klaudia Rozmiarek
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Elżbieta Dunowska
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Hanna Majchrowicz
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Magdalena Walczak
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Patrycja Smorawińska
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Natalia Skupniewicz
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Julia Wieczorek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Marta Rozmiarek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Bezpłatna wycena
Aleksandra Gronek
Kierownik Działu Obsługi Klienta