Dachy izolowane – co warto wiedzieć?

Dachy izolowane zapewniają oszczędność energii i optymalne warunki pracy w halach namiotowych. Minimalizują straty ciepła i chronią przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi, dzięki czemu hale stają się realną alternatywą dla budynków murowanych. Co jeszcze warto wiedzieć na temat dachów izolowanych? To szczególnie ważny temat dla tych firm, które nie mogą prowadzić działalności bez odpowiedniej izolacji obiektu, np. magazynu. Dlaczego izolacja dachu z Protan Elmark to bezpieczne rozwiązanie dla Twojego biznesu?

sztywnosc i rownowaga

Dach izolowany – co musisz wiedzieć?

Masz świadomość, że w przypadku Twojej działalności nie obejdzie się bez ocieplenia dachu hali namiotowej? A może wręcz przeciwnie, zastanawiasz się, czy rzeczywiście jest to konieczne, bo szukasz oszczędności? Poznaj 4 fakty na temat pokrycia dachowego z termoizolacją, które rekomendujemy wielu naszym klientom.

  1. Oszczędność energii – poszycie termoizolacyjne skutecznie redukuje straty ciepła w hali namiotowej, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania lub chłodzenia budynku. Trzeba wykonać izolację dachu, ponieważ tworzy ona barierę, która minimalizuje utratę energii i zapewnia efektywne wykorzystanie zasobów. Przykładowo 3-warstwowa poszycie termoizolacyjne opatentowane przez Protan Elmark składa się m.in. z warstwy aluminium. Warstwa ta powoduje, że energia cieplna odbija się od wnętrza hali namiotowej, co pozwala zaoszczędzić znaczną część kosztów ogrzewania. Dodatkowy system zapięć na rzepy, wykonany z tego samego materiału, służy do pokrycia ram. Zapobiega to tworzeniu się mostków termicznych, czyli niechcianych przez nikogo szczelin, które powodują utratę ciepła.
  2. Optymalne warunki pracy – hale z dachem izolowanym chronią przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych i tym samym utrzymują stabilną temperaturę wewnątrz. To tworzy komfortowe środowisko pracy dla pracowników oraz chroni przechowywane materiały przed skrajnymi temperaturami. Trzeba jednak pamiętać również o izolacji cieplnej ścian, bo bez tego trudno będzie zadbać o uszczelnienie i utrzymanie energii wewnątrz hali.
  3. Elastyczność konstrukcji – hala z dachem izolowanym jest łatwa w montażu i demontażu, co pozwala na dostosowanie jej do zmieniających się potrzeb firmy. Można ją przenieść i bez problemu przystosować do innej lokalizacji lub branżowych wymagań. Dzięki temu Twoja firma zyskuje elastyczność w zarządzaniu przestrzenią – mimo że hala namiotowa ma pełną izolację, a więc nadaje się do wieloletniego użytku, podobnie jak obiekty murowane, których już nie da się tak łatwo przenieść.
  4. Jakość materiałów izolacyjnych – kluczowy jest nie tylko wybór odpowiedniego materiału do izolacji termicznej, ale również dbałość o jego jakość. Doskonale wiesz, jak materiały różnią się od siebie pod względem wytrzymałości w przypadku ubrań. Bawełna z sieciówki nie będzie „zachowywać się” tak samo jak bawełna wykorzystywana w firmie szyjącej na mniejszą skalę – będzie się szybciej zużywać, gorzej radzić sobie z regularnym praniem. Nie inaczej jest w przypadku materiałów budowlanych – te tańsze są po prostu mniej odporne na działanie czynników zewnętrznych.

wysoka izolacja termiczna

Izolacja dachów – jakie stosujemy rozwiązania?

Nowoczesne budownictwo jest elastyczne – to między innymi dlatego hale namiotowe cieszą się taką popularnością. Technologia pozwala takie obiekty odpowiednio zabezpieczyć, dzięki czemu nadają się do całorocznego użytku, a w szczególności do eksploatacji w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jednym z rozwiązań, które stosujemy w naszych halach jest poszycie termoizolacyjne. Pomaga utrzymać stabilną temperaturę wewnątrz hali, co jest szczególnie ważne w przypadku organizacji eventów, magazynowania towarów wrażliwych na temperaturę lub pracy w warunkach zimowych. Poszycie termoizolacyjne jest też trwałe i łatwe w konserwacji, co zwiększa żywotność obiektu.

W Protan Elmark stosujemy 3-warstwową plandekę termoizolacyjną, która jest dodatkowo pokryta warstwą aluminium. To idealne rozwiązanie dla obiektu, które pełni funkcję np. centrum logistycznego, magazynu lub budynku dla zwierząt hodowlanych. Wykorzystujemy tę technologię przy zleceniach na izolowane:

Dzięki temu zwiększa się charakter użytkowy obiektów – jeśli ocieplać halę, to tylko w sposób, który zapewni Ci niższy poziom zużycia energii, a co za tym idzie optymalne wykorzystanie zasobów. Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami!

Hale namiotowe dostępne w całej Polsce

Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Skonfiguruj halę

Wyślij zapytanie

Administratorem Twoich danych jest PROTAN ELMARK
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Zgoda na kontakt w formie elektronicznej (e-mail)

Zadzwoń do nas

+48 690 690 510

Lub bezpośrednio z działem sprzedaży

Aleksandra Gronek
Kierownik Działu Obsługi Klienta
Kinga Kraśner
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Agata Bogacka
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Marta Turska
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Agnieszka Kaczmarek
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Łukasz Krzymieniecki
Ekspert Handlowo-Techniczny
Krystian Sałek
Ekspert Handlowo-Techniczny
Krystian Mizerny
Ekspert Handlowo-Techniczny
Hubert Włodarczak
Ekspert Handlowo-Techniczny
Marcin Bielawa
Ekspert Handlowo-Techniczny
Iwona Matyniak
Specjalista ds. sprzedaży
Agnieszka Rybarska
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Marcin Janowski
Dyrektor Sprzedaży Eksportowej
Agnieszka Wysocka
Export Development Manager
Klaudia Rozmiarek
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Elżbieta Dunowska
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Magdalena Walczak
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Patrycja Smorawińska
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Natalia Skupniewicz
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Julia Wieczorek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Marta Rozmiarek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Bezpłatna wycena
Aleksandra Gronek
Kierownik Działu Obsługi Klienta