Budowa magazynu pod wynajem = pomysł na biznes

Chcesz zainwestować? Budowa magazynu na wynajem to rozwiązanie, które może przynieść Ci naprawdę duży zysk. Jak sprawdzić, czy wynajem magazynu będzie dla Ciebie opłacalny? Zacznij od przeczytania naszego artykułu!

Zbadaj rynek i zaplanuj biznes

Jak w przypadku każdej inwestycji, budowa magazynu pod wynajem może okazać się strzałem w dziesiątkę lub zupełnie nietrafionym pomysłem, który nie przyniesie zysków. Jak sprawdzić, czy wynajem hali magazynowej się opłaci? Analiza rynku to fundament do podjęcia dalszych kroków. Zbadaj rynek, zorientuj się, jak wygląda budowa magazynu w wybranej lokalizacji – m.in. z jakim wiąże się kosztem.

  • Czy jest zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi – np. często przedsiębiorców interesuje wynajem magazynu o niewielkiej powierzchni, a na rynku są dostępne jedynie duże hale. Może warto więc inwestować w mniejsze hale pod wynajem.
  • Jak wiele zasobów będzie wymagało pozyskanie klientów?
  • Jaki jest planowany koszt wynajmu hali magazynowej?
  • Czy w okolicy działają już podobne firmy?
  • Czy ta konkurencja jest duża?
  • Ile kosztuje ziemia? 

To tylko kilka pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć, jeśli planujesz np. inwestycję w hale magazynowe na wynajem. Rzetelny research to dostęp do kluczowych informacji, dzięki którym nie tylko określisz swój target, ale i stworzysz realny biznesplan budowy magazynu pod wynajem.

Hale magazynowe – budowa na miarę Twoich możliwości

Masz własną ziemię? Zastanów się, czy możesz ją wykorzystać jako miejsce do budowy magazynu na wynajem. Przeanalizuj jej lokalizację pod względem łatwości dojazdu (także do centrum), dróg wylotowych, itp. Jeśli nie posiadasz własnej ziemi, jej zakup będzie niezbędny. Przy wyborze gruntu kieruj się oczywiście ceną, ale i wielkością działki, która zdeterminuje wielkość magazynu lub magazynów na wynajem. Bardzo ważna dla powodzenia całego przedsięwzięcia będzie także lokalizacja działki pod hale magazynowe. To wszystko przełoży się zresztą na koszt budowy magazynu.

Zastanów się też nad skalą biznesu i zaplanuj kroki dla jego rozwoju. Jeśli na Twoje usługi jest duże zapotrzebowanie (np. planujesz ekspansję w branży e-commerce), dobrym rozwiązaniem będzie budowa hal magazynowych, które można podzielić i wynajmować jako wiele pomieszczeń magazynowych. Jeżeli jednak nie planujesz na początek dużej inwestycji w hale namiotowe pod magazyn, możesz zaplanować rozbudowę obiektu w przyszłości – możliwości jest wiele.

Ile kosztuje budowa hali na wynajem?

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje budowa magazynu. Już sama lokalizacja działki, na której planujesz inwestycję, wpłynie na cenę. Koszt budowy hali magazynowej zależy od wielu czynników, m.in.:

  • wielkości obiektu,
  • typu podłoża,
  • rodzaju zastosowanych materiałów,
  • przeznaczenia obiektu.

To, ile kosztuje wybudowanie magazynu, w dużej mierze zależy więc od Twojego biznesplanu, ale też od firmy, z którą będziesz współpracować.

A może magazyn BTS?

Magazyn BTS (ang. build-to-suit) to inaczej obiekt skrojony na miarę – stworzony dla konkretnego typu odbiorcy. Firmy zajmujące się budową magazynów BTS często współpracują także z deweloperami, dzięki czemu usługa jest naprawdę kompleksowa. Minusem inwestycji tego typu jest długookresowa umowa, nierzadko kilkunastoletnia. To może sprawić, że koszt wynajmu magazynu będzie dla klienta wyższy.

Budowa magazynu pod wynajem - czy się opłaca?

Czy budowa magazynu pod wynajem się opłaca? Może, i to bardzo. Jednak każdy pomysł na biznes, także ten opierający się na wynajmie hal magazynowych, należy skonfrontować z własnymi możliwościami oraz potrzebami rynku. Jako producent hal namiotowych polecamy całoroczne magazynowe hale stalowe lub aluminiowe – to obiekty, które już na etapie produkcji dopasujemy do potrzeb każdej branży.

Jeśli oprócz tego zadbasz o kompleksowy wynajem magazynów, cena będzie adekwatna do jakości Twoich usług, a grupa docelowa dobrze określona – masz szansę na sukces. Sprawdź, ile kosztuje budowa hali magazynowej w firmie Protan Elmark.

Hale namiotowe dostępne w całej Polsce

Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Skonfiguruj halę

Wyślij zapytanie

Administratorem Twoich danych jest PROTAN ELMARK
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Zgoda na kontakt w formie elektronicznej (e-mail)

Zadzwoń do nas

+48 690 690 510

Lub bezpośrednio z działem sprzedaży

Aleksandra Gronek
Kierownik Działu Obsługi Klienta
Kinga Kraśner
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Agata Bogacka
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Marta Turska
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Agnieszka Kaczmarek
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Łukasz Krzymieniecki
Ekspert Handlowo-Techniczny
Krystian Sałek
Ekspert Handlowo-Techniczny
Krystian Mizerny
Ekspert Handlowo-Techniczny
Hubert Włodarczak
Ekspert Handlowo-Techniczny
Marcin Bielawa
Ekspert Handlowo-Techniczny
Iwona Matyniak
Specjalista ds. sprzedaży
Agnieszka Rybarska
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Marcin Janowski
Dyrektor Sprzedaży Eksportowej
Agnieszka Wysocka
Export Development Manager
Klaudia Rozmiarek
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Elżbieta Dunowska
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Hanna Majchrowicz
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Magdalena Walczak
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Patrycja Smorawińska
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Natalia Skupniewicz
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Julia Wieczorek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Marta Rozmiarek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Bezpłatna wycena
Aleksandra Gronek
Kierownik Działu Obsługi Klienta