Hale namiotowe używane kontra nowe - co się opłaca?

Planujesz założyć lub rozwinąć biznes, ale zamiast klasycznego budynku chcesz korzystać z hali – w takiej sytuacji masz do wyboru dwa rozwiązania. Zainwestować w hale namiotowe używane czy nowe? Podpowiadamy, która opcja sprawdzi się najlepiej.

Zastosowanie hal namiotowych

Hale namiotowe umożliwiają szybki start lub rozwój biznesu – koszt jest dużo niższy niż w przypadku klasycznych budynków murowanych, a czas realizacji znacznie krótszy. Sprawdzają się w wielu branżach, więc specyfika działalności nie musi być żadnym ograniczeniem. Dlaczego są tak popularne? Ze względu na uniwersalny charakter hala namiotowa używana może być w różny sposób. Hale znajdują zastosowanie m.in. jako obiekty:

 • magazynowe,
 • produkcyjne,
 • przemysłowe,
 • rolnicze,
 • sportowe,
 • eventowe,
 • imprezowe,

a także jako hale pod ujeżdżalnie. Obiekt już na etapie produkcji może być dostosowany do całorocznego lub sezonowego użytku. Dotyczy to również lokalizacji, w której ma się znajdować, a także przeznaczenia, np. jako warsztat samochodowy, magazyn w branży meblarskiej czy nawet obora dla krów. Ze względu na materiał użyty w konstrukcji wyróżniamy:

 • hale aluminiowe – hale z aluminium wykorzystuje się zarówno w produkcji obiektów całorocznych, jak i sezonowych. Są bardzo lekkie i mobilne, a także odporne na korozję. Proste i szybkie w montażu hale aluminiowe stosuje się wielu branżach;
 • hale stalowe – solidne hale wykonane z profili stalowych wykazują się dużą odpornością na nawet skrajne warunki atmosferyczne, co sprawia, że są chętnie wykorzystywane zarówno w budowie obiektów całorocznych, jak i sezonowych. Można je zaadaptować na wiele sposobów.

Dodatkowym atutem jest fakt, że budowa hal jest dużo szybszym procesem niż czasochłonne, a także kosztowne klasyczne inwestycje budowlane – montaż trwa naprawdę krótko!

Zastanawiasz się, jaką halę namiotową wybrać dla swojego przedsiębiorstwa? Inwestować w nowy obiekt, czy kupić hale namiotowe używane? Sprawdź wady i zalety obu rozwiązań!

Nowe hale namiotowe - zalety i wady

Czy nowe obiekty są lepsze niż hale używane? Zakup nowej hali namiotowej w Protan Elmark daje Ci możliwość dostosowania obiektu do charakteru prowadzonej działalności pod względem:

 • wymiarów,
 • rodzaju poszycia,
 • typu konstrukcji,
 • obecności lub umiejscowienia elementów dodatkowych – specjalnych podjazdów, przeszkleń, drzwi, itp.

Dzięki temu zamówiona hala namiotowa w pełni odpowiada indywidualnym potrzebom danej firmy. Kupno obiektu od producenta jest też gwarancją najwyższej jakości – masz pewność, że jako pierwszy właściciel stosujący się do wytycznych użytkowania i konserwacji konstrukcji zapewnisz firmie komfort i bezpieczeństwo użytkowania przez wiele lat.

Używane hale namiotowe są jednak tańsze niż nowe, skrojone na miarę rozwiązania. Pytanie, co jest dla Ciebie większym priorytetem – oszczędność pieniędzy (często kosztem wygody czy standardów), czy jednak jakość i dostosowanie obiektu do charakteru Twojego biznesu.

Używane hale namiotowe - zalety i wady

Używane hale mają jedną przewagę nad nowymi obiektami – są tańsze. Ich stan techniczny może znacznie odbiegać od obiektów dopiero przed chwilą oddanych do użytku. Na rynku znajdziesz hale produkcyjne, przemysłowe, czy magazynowe, które były użytkowane, ale z różnych względów właściciele decydują się na ich sprzedaż.

Zaletą używanych hal namiotowych jest więc przede wszystkim cena: hale namiotowe używane są tańsze niż nowe. Decydując się na inwestycję w używany obiekt, musisz mieć jednak świadomość, że dopasowanie go do indywidualnych potrzeb firmy jest dużo trudniejsze. Kupujący nie ma możliwości decydowania o powierzchni czy wysokości hali, ani o rodzaju materiałów wykorzystanych do produkcji konstrukcji czy poszycia. Gotowa hala namiotowa używana powinna więc spełniać wszystkie potrzeby. Znalezienie takiego obiektu może być czasochłonne, o ile nie niemożliwie, a jego transport kosztowny.

To jaką halę wybrać?

Hale namiotowe używane to obiekty, o których przeszłości kupujący wie tyle, ile powie mu sprzedający. Ich stan techniczny zależy od stopnia eksploatacji, a także poziomu zgodności użytkowania z wytycznymi i normami. Hala namiotowa (np. magazynowa) używana jest jednak tańsza niż nowy obiekt.

Jeśli czynnikiem determinującym rodzaj rozwiązania jest cena, to zastanów się nad kupnem nowej hali, ale w leasingu. Producent Protan Elmark oferuje atrakcyjne warunki leasingowania hal namiotowych. To rozwiązanie sprawia, że możesz zainwestować w produkt wysokiej jakości, skrojony na miarę potrzeb Twojego przedsiębiorstwa, a jednocześnie duży jednorazowy wydatek nie nadszarpnie firmowego budżetu.

Hale namiotowe dostępne w całej Polsce

Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Skonfiguruj halę

Wyślij zapytanie

Administratorem Twoich danych jest PROTAN ELMARK
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Zgoda na kontakt w formie elektronicznej (e-mail)

Zadzwoń do nas

+48 690 690 510

Lub bezpośrednio z działem sprzedaży

Aleksandra Gronek
Kierownik Działu Obsługi Klienta
Kinga Kraśner
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Agata Bogacka
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Marta Turska
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Agnieszka Kaczmarek
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Łukasz Krzymieniecki
Ekspert Handlowo-Techniczny
Krystian Sałek
Ekspert Handlowo-Techniczny
Krystian Mizerny
Ekspert Handlowo-Techniczny
Hubert Włodarczak
Ekspert Handlowo-Techniczny
Marcin Bielawa
Ekspert Handlowo-Techniczny
Iwona Matyniak
Specjalista ds. sprzedaży
Agnieszka Rybarska
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Marcin Janowski
Dyrektor Sprzedaży Eksportowej
Agnieszka Wysocka
Export Development Manager
Klaudia Rozmiarek
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Elżbieta Dunowska
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Magdalena Walczak
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Patrycja Smorawińska
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Natalia Skupniewicz
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Julia Wieczorek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Marta Rozmiarek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Bezpłatna wycena
Aleksandra Gronek
Kierownik Działu Obsługi Klienta