Skontaktuj się z nami
Napisz do nas
Skonfiguruj halę
Wybierz język
MENU

Hale namiotowe używane kontra nowe - co się opłaca?

Planujesz założyć lub rozwinąć biznes, ale zamiast klasycznego budynku chcesz korzystać z hali – w takiej sytuacji masz do wyboru dwa rozwiązania. Zainwestować w hale namiotowe używane czy nowe? Podpowiadamy, która opcja sprawdzi się najlepiej.

Zastosowanie hal namiotowych

Hale namiotowe umożliwiają szybki start lub rozwój biznesu – koszt jest dużo niższy niż w przypadku klasycznych budynków murowanych, a czas realizacji znacznie krótszy. Sprawdzają się w wielu branżach, więc specyfika działalności nie musi być żadnym ograniczeniem. Dlaczego są tak popularne? Ze względu na uniwersalny charakter hala namiotowa używana może być w różny sposób. Hale znajdują zastosowanie m.in. jako obiekty:

 • magazynowe,
 • produkcyjne,
 • przemysłowe,
 • rolnicze,
 • sportowe,
 • eventowe,
 • imprezowe,

a także jako hale pod ujeżdżalnie. Obiekt już na etapie produkcji może być dostosowany do całorocznego lub sezonowego użytku. Dotyczy to również lokalizacji, w której ma się znajdować, a także przeznaczenia, np. jako warsztat samochodowy, magazyn w branży meblarskiej czy nawet obora dla krów. Ze względu na materiał użyty w konstrukcji wyróżniamy:

 • hale aluminiowe – hale z aluminium wykorzystuje się zarówno w produkcji obiektów całorocznych, jak i sezonowych. Są bardzo lekkie i mobilne, a także odporne na korozję. Proste i szybkie w montażu hale aluminiowe stosuje się wielu branżach;
 • hale stalowe – solidne hale wykonane z profili stalowych wykazują się dużą odpornością na nawet skrajne warunki atmosferyczne, co sprawia, że są chętnie wykorzystywane zarówno w budowie obiektów całorocznych, jak i sezonowych. Można je zaadaptować na wiele sposobów.

Dodatkowym atutem jest fakt, że budowa hal jest dużo szybszym procesem niż czasochłonne, a także kosztowne klasyczne inwestycje budowlane – montaż trwa naprawdę krótko!

Zastanawiasz się, jaką halę namiotową wybrać dla swojego przedsiębiorstwa? Inwestować w nowy obiekt, czy kupić hale namiotowe używane? Sprawdź wady i zalety obu rozwiązań!

Nowe hale namiotowe - zalety i wady

Czy nowe obiekty są lepsze niż hale używane? Zakup nowej hali namiotowej w Protan Elmark daje Ci możliwość dostosowania obiektu do charakteru prowadzonej działalności pod względem:

 • wymiarów,
 • rodzaju poszycia,
 • typu konstrukcji,
 • obecności lub umiejscowienia elementów dodatkowych – specjalnych podjazdów, przeszkleń, drzwi, itp.

Dzięki temu zamówiona hala namiotowa w pełni odpowiada indywidualnym potrzebom danej firmy. Kupno obiektu od producenta jest też gwarancją najwyższej jakości – masz pewność, że jako pierwszy właściciel stosujący się do wytycznych użytkowania i konserwacji konstrukcji zapewnisz firmie komfort i bezpieczeństwo użytkowania przez wiele lat.

Używane hale namiotowe są jednak tańsze niż nowe, skrojone na miarę rozwiązania. Pytanie, co jest dla Ciebie większym priorytetem – oszczędność pieniędzy (często kosztem wygody czy standardów), czy jednak jakość i dostosowanie obiektu do charakteru Twojego biznesu.

Używane hale namiotowe - zalety i wady

Używane hale mają jedną przewagę nad nowymi obiektami – są tańsze. Ich stan techniczny może znacznie odbiegać od obiektów dopiero przed chwilą oddanych do użytku. Na rynku znajdziesz hale produkcyjne, przemysłowe, czy magazynowe, które były użytkowane, ale z różnych względów właściciele decydują się na ich sprzedaż.

Zaletą używanych hal namiotowych jest więc przede wszystkim cena: hale namiotowe używane są tańsze niż nowe. Decydując się na inwestycję w używany obiekt, musisz mieć jednak świadomość, że dopasowanie go do indywidualnych potrzeb firmy jest dużo trudniejsze. Kupujący nie ma możliwości decydowania o powierzchni czy wysokości hali, ani o rodzaju materiałów wykorzystanych do produkcji konstrukcji czy poszycia. Gotowa hala namiotowa używana powinna więc spełniać wszystkie potrzeby. Znalezienie takiego obiektu może być czasochłonne, o ile nie niemożliwie, a jego transport kosztowny.

To jaką halę wybrać?

Hale namiotowe używane to obiekty, o których przeszłości kupujący wie tyle, ile powie mu sprzedający. Ich stan techniczny zależy od stopnia eksploatacji, a także poziomu zgodności użytkowania z wytycznymi i normami. Hala namiotowa (np. magazynowa) używana jest jednak tańsza niż nowy obiekt.

Jeśli czynnikiem determinującym rodzaj rozwiązania jest cena, to zastanów się nad kupnem nowej hali, ale w leasingu. Producent Protan Elmark oferuje atrakcyjne warunki leasingowania hal namiotowych. To rozwiązanie sprawia, że możesz zainwestować w produkt wysokiej jakości, skrojony na miarę potrzeb Twojego przedsiębiorstwa, a jednocześnie duży jednorazowy wydatek nie nadszarpnie firmowego budżetu.

Hale namiotowe dostępne w całej Polsce

Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Skonfiguruj halę

Wyślij zapytanie

Administratorem Twoich danych jest PROTAN ELMARK
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Zadzwoń do nas

+48 61 813 45 23

Lub bezpośrednio z działem sprzedaży

Kinga Żaczyk
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Aleksandra Gronek
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Beata Kędziora
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Agata Roguszczak
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Marta Turska
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Agnieszka Kaczmarek
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Łukasz Krzymieniecki
Specjalista ds. sprzedaży
Krystian Sałek
Specjalista ds. sprzedaży
Michał Janiszczak
Specjalista ds. sprzedaży
Jędrzej Tomalak
Specjalista ds. sprzedaży
Krystian Mizerny
Specjalista ds. sprzedaży
Hubert Włodarczak
Specjalista ds. sprzedaży
Marcin Bielawa
Specjalista ds. sprzedaży
Marcin Janowski
Dyrektor Sprzedaży Eksportowej
Klaudia Rozmiarek
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Natalia Tiutiunnyk
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Magdalena Walczak
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Beata Gajewska
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Elżbieta Dunowska
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Patrycja Smorawińska
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Natalia Skupniewicz
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Julia Wieczorek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Lita Naukhatska
Asystentka Działu Eksportu
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej