Zastanawiasz się, jak wybrać halę namiotową? Skorzystaj z naszych podpowiedzi. Zakup hal na magazyny, produkcję, eventy sportowe, bankiety, konferencje czy imprezy okolicznościowe cieszy się coraz większym powodzeniem. Koniecznie trzeba wziąć pod lupę takie parametry jak wybór rzetelnej firmy oraz elementy pasujące do potrzeb Twojej działalności. 

Jaką halę namiotową wybrać?

Wybór konkretnego rodzaju hali zależy od jej przeznaczenia - czy ma to być magazyn, hala produkcyjna lub rolnicza, a może event w stylu wyjątkowego bankietu? W zależności od przeznaczenia właśnie hale namiotowe najczęściej dzieli się na:

Bez względu na charakter przechowywania, istotne, by budowa hal wiązała się z przestrzeganiem niezbędnych norm, zapewniających bezpieczeństwo znajdującym się w niej uczestnikom i przechowywanym towarom.

Hala namiotowa - porady, jak wybrać rzetelną firmę?

Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę oferującą hale namiotowe?

  • doświadczenie - warto sprawdzić, ile lat firma aktywnie działa na rynku i co znajduje się w jej portfolio. Warto porozmawiać z przedstawicielem firmy, który wskaże wykonane przez nią realizacje i zaproponuje najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb;
  • ubezpieczenie - profesjonalna firma oferująca sprzedaż hal stalowych i namiotów powinna być objęta ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej, dzięki czemu zwiększy się bezpieczeństwo pracujących i przebywających w nich osób;
  • status - warto dowiedzieć się, czy firma jest wyłącznie dystrybutorem hal i namiotów, czy również ich producentem. Jeśli je produkuje, dobrze, aby była to firma krajowa, głównie ze względu na kwestie serwisów; 
  • kontakt - profesjonalna firma sprzedająca hale, zanim przystąpi do współpracy, zapyta o wszystkie szczegóły przeznaczenia: takie jak: miejsce rozstawienia, podłoże, niezbędna wysokość i szerokość hali czy poszycie i rodzaj zastosowanego w niej oświetlenia i dodatkowych elementów. Wszystko po to, by jak najlepiej dopasować swoją ofertę. Często zorganizuje też wizję lokalną, by ocenić teren, otoczenie i stan podłoża, a także możliwość zabezpieczenia miejsca, na którym ma zostać rozstawiona hala.

Hala namiotowa - porady, na co zwracać uwagę wybierając halę namiotową?

Oprócz wyboru solidnej firmy powinno się również zwrócić uwagę na przeznaczenie hali namiotowej. Przy tym należy uwzględnić takie parametry, jak:

  • wymiary hali namiotowej - wśród kluczowych parametrów są tu: szerokość, długość oraz wysokość ściany bocznej;
  • bezpieczeństwo - namioty powinny posiadać atesty i certyfikaty poświadczające ich jakość, tym samym gwarantujące bezpieczeństwo. Oprócz dokumentu zapewniającego trudnopalność  poszycia warto zapytać o to, czy w ramach realizacji hali dostarczona zostanie również dokumentacja techniczna obiektu;
  • poszycie - wspomnieliśmy już o tym, by wybrać poszycie z atestowanego materiału. Warto zwrócić także uwagę na to, iż ściany boczne hali namiotowej nie muszą być wykonane z materiału plandekowego. W zależności od przeznaczenia hali stosuje się też blachę trapezową bądź płytę warstwową.
  • podłoże - bezpieczny montaż hali namiotowej wymaga kotwienia bezpośrednio do bloków betonowych lub stóp fundamentowych. Możliwy jest również montaż bezpośrednio do kostki brukowej, trylinki, asfaltu lub tłucznia. Dla rozwiązań przemysłowych klienci zwykle decydują się na posadzkę, z kolei pod przestrzenie magazynowe wylewają płyty betonowe bądź układają kostkę brukową. W przypadku hal eventowych dobrym rozwiązaniem są drewniane podłogi stelażowe, które zwykle można nabyć u producenta hali;
  • dodatkowe wyposażenie - zależy od przeznaczenia hali. Wiele profesjonalnych firm produkujących hale namiotowe ma w swojej ofercie również dodatkowe wyposażenie, takie jak bramy, drzwi, podsufitki, okna, orynnowanie, wentylację, klimatyzację czy oświetlenie.

Jak wybrać halę namiotową? Najlepiej zrobić to, kierując się jej przeznaczeniem oraz wymaganymi parametrami użytkowymi. Koniecznie należy zwrócić uwagę na doświadczenie producenta, poparte m.in. licznymi realizacjami. 
 

Hale namiotowe dostępne w całej Polsce

Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Skonfiguruj halę

Wyślij zapytanie

Administratorem Twoich danych jest PROTAN ELMARK
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Zgoda na kontakt w formie elektronicznej (e-mail)

Zadzwoń do nas

+48 690 690 510

Lub bezpośrednio z działem sprzedaży

Aleksandra Gronek
Kierownik Działu Obsługi Klienta
Kinga Kraśner
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Agata Bogacka
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Marta Turska
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Agnieszka Kaczmarek
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Łukasz Krzymieniecki
Ekspert Handlowo-Techniczny
Krystian Sałek
Ekspert Handlowo-Techniczny
Krystian Mizerny
Ekspert Handlowo-Techniczny
Hubert Włodarczak
Ekspert Handlowo-Techniczny
Marcin Bielawa
Ekspert Handlowo-Techniczny
Iwona Matyniak
Specjalista ds. sprzedaży
Agnieszka Rybarska
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Marcin Janowski
Dyrektor Sprzedaży Eksportowej
Agnieszka Wysocka
Export Development Manager
Klaudia Rozmiarek
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Elżbieta Dunowska
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Hanna Majchrowicz
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Magdalena Walczak
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Patrycja Smorawińska
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Natalia Skupniewicz
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Julia Wieczorek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Marta Rozmiarek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Bezpłatna wycena
Aleksandra Gronek
Kierownik Działu Obsługi Klienta