Efektywne magazynowanie? Postaw na nowoczesne obiekty wyposażone w systemy magazynowe dopasowane do indywidualnych potrzeb Twojej firmy. Budujesz magazyn od podstaw? Hale magazynowe proponowane przez Protan Elmark to konstrukcje zarówno całoroczne, jak i sezonowe, których przestrzeń pozwala na funkcjonalną adaptację i automatyzację magazynu, a co za tym idzie - oszczędność czasu i pieniędzy.

Magazyn zautomatyzowany

Magazyn najczęściej spełnia 3 główne funkcje z zakresu:

 • spedycji;
 • produkcji;
 • dystrybucji.

Automatyzacja infrastruktury technicznej, choć wciąż rzadko spotykana, jest coraz bardziej popularna - wykorzystanie systemów magazynowych sterowanych przez komputer zapewnia szybszą i bardziej precyzyjną pracę.

Informatyczne systemy magazynowe

Komputerowe systemy magazynowe to duże ułatwienie w prowadzeniu magazynu, szczególnie przy zarządzaniu dużą przestrzenią. Sprawdzą się w wielu  branżach - spożywczej, e-commerce, automotive i innych. Podobnie jak w przypadku hal magazynowych, logistyka magazynowa także powinna być dostosowana do konkretnego przedsiębiorstwa, jego celów, a także przestrzeni magazynowej, którą dysponuje. System informatyczny wspierający pracę magazynu ułatwia kontrolowanie:

 • rejestrów dokumentów (przyjęcia, wydania, przesunięcia, reklamacje blokady, rozliczenia),
 • stanów magazynowych (rodzaju produktu, ilości, daty przydatności, miejsca składowania, itp.),
 • historii obrotów,

a także obsługę kodów kreskowych i ich generowanie.

Infrastruktura techniczna

Program do magazynowania to jedno. Kolejnym elementem, który bez wątpienia przyspiesza prace, to wyposażenie. Wózki widłowe, stoły przesuwne, paleciaki. roboty pomocnicze, półki i regały wpływają na komfort i tempo pracy.
Systemy magazynowania z bezpośrednim dostępem to np.:

 • regały paletowe,
 • regały przesuwne,
 • regały paletowe z podwójną głębokością,
 • regały paletowe wąskokorytarzowe,
 • regały paletowe automatyczne,
 • regały paletowe automatyczne z podwójną głębokością.

Jak wybrać systemy automatyczne?

Przy wyborze systemów magazynowych należy zwrócić uwagę na kryteria takie jak:

 1. Pojemność magazynu

  To ile na danej powierzchni magazynowej można zmieścić towaru jest kluczowe w kontekście jego przechowywania, a także projektowania hali namiotowej.

 2. Różnorodność przechowywanych produktów

  Charakter przechowywanych produktów, ich objętość, a także cechy, będą miały wpływ na pożądany sposób przechowywania. Innych systemów magazynowych wymagać będą produkty spożywcze, innych np. meble czy płytki podłogowe. Dobrze dobrany system magazynowy pozwoli na maksymalnie wykorzystanie przestrzeni.

 3. Szybkość operacji

  Szybkość operacji, czyli odnalezienie i dostarczenie do punktu odbioru konkretnego produktu, jest niezwykle istotna w kontekście logistyki magazynowej - im mniej czasu poświęca się na tę operację tym lepiej. Automatyzacja magazynu pozwala na mądre zarządzanie czasem, co z kolei przekłada się na koszt.

 4. Całkowity koszt

  Czy zastosowane systemy magazynowe pozwalają na optymalizację czasu? Automatyka magazynowa jest kosztowna, zautomatyzowany magazyn pozwala jednak oszczędzić czas pracownika oraz przestrzeń, a więc i zoptymalizować koszty związane z pojemnością obiektu oraz czasem operacji. Wprowadzając dany system magazynowy należy uwzględnić koszt związany z zamontowaniem i eksploatacją systemu, a także oszacować ROI (okres zwrotu inwestycji).

Nowoczesne systemy magazynowe - zalety

Nowoczesne systemy magazynowe to konstrukcje skupiające się na intralogistyce czyli logistyce wewnętrznej. Dobrze zaplanowany obrót materiałów wewnątrz przedsiębiorstwa umożliwia oszczędność czasu podczas drogi produktu z punktu A do punktu B, tj. od dostarczenia do magazynu surowców i odebraniu gotowych wyrobów. Do zalet wdrożenia rozwiązań polegających na automatyzacji magazynu zaliczyć można m.in.:

 • mniejsze narażenie zdrowia pracowników - zmniejsza się ryzyko uszkodzenia ciała pracowników podczas wykonywania pracy fizycznej, zmniejszają się więc i potencjalne koszty z tym związane;
 • mniejsze ryzyko uszkodzenia magazynowanych produktów - automatyzacja procesów wpłynie na precyzję podczas rozlokowywania produktów, a także oszczędność miejsca;
 • oszczędność czasu - zautomatyzowanie procesów, np. wyposażenie magazynu w maszynę do przecinania folii sprawi, że nie trzeba będzie robić tego ręcznie. Czas potrzebny na to działanie skróci się, co pozwoli na jego lepsze zagospodarowanie;
 • budowanie autorytetu na rynku - nowoczesne rozwiązania to prestiż.

Aby zastosować nowoczesne systemy magazynowe nie trzeba budować nowych obiektów - zarówno infrastrukturę techniczną, jak i program, możesz z powodzeniem wykorzystać w posiadanym lub wynajmowanym obiekcie. Jeśli jednak dopiero rozkręcasz swój biznes, rozważ budowę nowego magazynu, idealnie dostosowanego pod względem parametrów do Twoich potrzeb.

Postaw na indywidualny projekt!

Skrojona na miarę hala namiotowa uzupełniona o dostosowane do potrzeb Twojej firmy systemy magazynowe to czynniki, które mają ogromny wpływ na funkcjonalność obiektu magazynowego. Proponowane przez nas konstrukcje halowe znajdują zastosowanie w wielu branżach. Jako producent hal magazynowych wiemy, jak ważne jest dostosowanie produktu do wymagań i potrzeb danego przedsiębiorstwa, dlatego stawiamy na zindywidualizowany projekt. Nasze hale namiotowe pod magazyny mogą powstać dla konkretnej firmy, przechowującej konkretne materiały czy produkty. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w koncepcji zarządzania produkcją lean manufacturing, zakładającą wzrost wydajności produkcji opierający się na m.in. skróceniu czasu procesu produkcyjnego. Decydując się na budowę hali magazynowej z Protan Elmark masz realny wpływ na parametry obiektu - m.in. jego wysokość i szerokość, dzięki czemu możesz zaplanować maksymalnie funkcjonalną przestrzeń, która spełni potrzeby właśnie Twojego biznesu.

Jakie są koszty wyposażenia i utrzymania magazynu?

Nie ma dwóch takich samych magazynów - w zależności od wielkości i wyposażenia, ceny będą kształtowały się inaczej. Koszty  stałe to:

 • obsługa magazynu - wynagrodzenie, koszt związany z pozyskaniem, szkoleniami, itp.
 • utrzymanie budynku - koszt oświetlenia, ogrzewania, itp.
 • kupno wyposażenia - regały, wózki, plandeki, czytniki.

Hale namiotowe dostępne w całej Polsce

Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Skonfiguruj halę

Wyślij zapytanie

Administratorem Twoich danych jest PROTAN ELMARK
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Zgoda na kontakt w formie elektronicznej (e-mail)

Zadzwoń do nas

+48 690 690 510

Lub bezpośrednio z działem sprzedaży

Aleksandra Gronek
Kierownik Działu Obsługi Klienta
Kinga Kraśner
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Agata Bogacka
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Marta Turska
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Agnieszka Kaczmarek
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Łukasz Krzymieniecki
Ekspert Handlowo-Techniczny
Krystian Sałek
Ekspert Handlowo-Techniczny
Krystian Mizerny
Ekspert Handlowo-Techniczny
Hubert Włodarczak
Ekspert Handlowo-Techniczny
Marcin Bielawa
Ekspert Handlowo-Techniczny
Iwona Matyniak
Specjalista ds. sprzedaży
Agnieszka Rybarska
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Marcin Janowski
Dyrektor Sprzedaży Eksportowej
Agnieszka Wysocka
Export Development Manager
Klaudia Rozmiarek
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Elżbieta Dunowska
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Hanna Majchrowicz
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Magdalena Walczak
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Patrycja Smorawińska
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Natalia Skupniewicz
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Julia Wieczorek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Marta Rozmiarek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Bezpłatna wycena
Aleksandra Gronek
Kierownik Działu Obsługi Klienta