Chcesz odpocząć od zgiełku miasta? Szukasz pomysłu na siebie i zastanawiasz się, w co warto dzisiaj zainwestować? Dobry pomysł na biznes na wsi nawet przy niskim budżecie pozwoli Ci na rozkręcenie działalności, która przyniesie realne zyski – wystarczą dobry plan i przestrzeń do zagospodarowania. Sprawdź, jaki biznes na wsi się opłaca i przekonaj się, że hale namiotowe umożliwiają realizację wielu pomysłów. 

Własny biznes - dlaczego warto?

Prowadzenie firmy ma dużo plusów – niezależność, budowanie własnej marki, często także spełnianie marzeń związanych z własną działalnością lub po prostu z byciem przedsiębiorcą. Jednak pomysł na biznes na wsi to nie wszystko, bowiem istotne jest także miejsce – powinno być dostosowane wielkością oraz lokalizacją do charakteru działalności. I tak na przykład, wypożyczalnia sprzętu wodnego powinna znajdować się bezpośrednio przy wodzie, a oprócz zadaszonej części magazynowej posiadać także wydzieloną część na recepcję i poczekalnię. Być może dobrym rozwiązaniem byłaby również przeszklona kawiarnia tuż obok – oczywiście z widokiem na wodę. Nowoczesny biznes na wsi to połączenie pomysłu i atrakcyjnej lokalizacji, a tym samym pierwszy krok do sukcesu.

Dobry pomysł na biznes na wsi to podstawa!

To, jaki biznes na wsi się opłaca, w dużej mierze zależy od potrzeb rynku. Przed założeniem działalności koniecznie zrób analizę rynku – może się okazać, że w miejscowości brakuje sklepu spożywczego, punktu gastronomicznego albo miejsc zapewniających rozrywkę dla rodzin z dziećmi. Koniecznie zapoznaj się z ofertą konkurencji i zrób biznesplan – bez tego nawet dobry pomysł na biznes nie ma szans na powodzenie. Jeżeli zastanawiasz się, w co warto zainwestować na wsi, ale potrzebujesz inspiracji, sprawdź nasze propozycje.

1. Stadnina koni

Jeśli miejscowość, w której chcesz otworzyć biznes na wsi znajduje się nieopodal większego miasta, to działalność związana ze zwierzętami będzie strzałem w dziesiątkę! Szkółka jeździecka zatrudniająca instruktorów jazdy konnej jest świetnym pomysłem na własny biznes na wsi i umożliwia również organizację zajęć z hipoterapii dla dzieci. Wystarczy duża działka i kilka budynków gospodarczych przeznaczonych na stajnię i magazyny. Hale pod ujeżdżalnie to tanie i funkcjonalne rozwiązanie, które opłaca się dużo bardziej niż inwestycja budowlana. Budowa hal trwa krótko, co umożliwia szybki biznes na wsi – działalność możesz rozkręcić już w parę tygodni.

2. Mini zoo

Zwierzęta gospodarcze, które można zobaczyć na żywo to dla dzieci z większych miejscowości nie lada atrakcja. Dojenie krów, karmienie kurczaków i świń, obserwowanie kóz – mini zoo to dobry pomysł na biznes na wsi, która znajduje się blisko dużego miasta. Do realizacji wystarczy zagroda, pomieszczenia dla zwierząt, magazyn na paszę oraz pomieszczenie biurowe. Może warto także pomyśleć o punkcie gastronomicznym dla rodzin z dziećmi?

3. Alpakarium

Hodowla alpak to coraz popularniejszy pomysł na mały biznes na wsi. Jeżeli w Twojej miejscowości nadal nie ma takiego miejsca, warto wziąć sprawy w swoje ręce. Hodowlę alpak warto połączyć z agroturystyką lub z prowadzeniem mini zoo. Biznes na wsi może stać się bardziej dochodowy, jeżeli przeznaczysz runo na włóczkę i uruchomisz sklep z rękodziełem wykonanym z wełny. Aby rozkręcić biznes związany z hodowlą alpak, oprócz zielonej łąki potrzebujesz także miejsca z dachem dla swojego stadka – w tej roli dobrze sprawdzą się hale stalowe.

4. Ekologiczne produkty

Na czym można zarobić na wsi? Na ekologicznych produktach pochodzących bezpośrednio od producenta! Hodowla zwierząt – kur, krów, kóz czy kaczek – może być nastawiona na pozyskiwanie wysokiej jakości produktów odzwierzęcych takich jak jajka, mleko i sery. Dobrze prowadzona hodowla może stać się wyjątkowo opłacalnym biznesem na wsi.

5. Hodowla zwierząt

Klasyczne gospodarstwo rolne bazujące na hodowli zwierząt to sposób na biznes na wsi, który opłaca się od wielu lat. Jeżeli posiadasz ziemię lub gospodarstwo po dziadku – nie zastanawiaj się! Jednak hodowla kóz, świń, krów czy kur to działalność gospodarcza, która wymaga stworzenia odpowiednich warunków dla zwierząt, a do tego doskonale nadają się hale rolnicze.

6. Uprawy ekologiczne

Ekologiczny boom trwa, a rolnictwo organiczne doskonale wpisuje się w ten trend. Produkty bio i eko, uprawiane z dala od zanieczyszczeń, niepryskane i odpowiednio zadbane cieszą się coraz większą popularnością. Rozsądną odpowiedzią na pytanie, w co warto zainwestować na wsi, jest zatem ekologiczna uprawa owoców i warzyw lub ich przetwórstwo.

7. Pieczarkarnia

Pieczarkarnia to sprawdzony pomysł na własny biznes na wsi – jest opłacalny nawet na niewielką skalę, bo na jednym metrze kwadratowym może urosnąć nawet do 25 kg pieczarek. Pieczarki najlepiej uprawiać w specjalnie przygotowanych do tego celu halach. To optymalne rozwiązanie, które pozwala na szybki rozwój biznesu na wsi.

8. Uprawa kwiatów lub centrum ogrodnicze

Interesujesz się roślinami? Twoje hobby może stać się pomysłem na własny i dobry biznes na wsi! Możesz zdecydować się na uprawę jednego gatunku kwiatów lub otworzyć centrum ogrodnicze – to działalność, która się opłaca. Sprzedaż kwiatów możesz prowadzić nawet na własnej działce, wystarczy wydzielić teren za pomocą hali namiotowej i rozpocząć sezonową lub całoroczną sprzedaż roślin.

9. Uprawa borówki amerykańskiej

Jaką jeszcze działalność otworzyć na wsi? Jeżeli posiadasz duży kapitał i dostęp do ziemi uprawnej, to ten biznes jest dla Ciebie – borówka amerykańska jest z roku na rok coraz bardziej popularna, a jej uprawa przynosi bardzo duże zyski.

10. Myjnia lub warsztat samochodowy

Swój samochód naprawiasz w zaciszu własnego garażu? Być może warto pomyśleć o rozszerzeniu skali. Zarówno punkt diagnostyki i naprawy pojazdów, jak i ręczna myjnia samochodowa, to dobre pomysły na nowoczesny biznes na wsi. Żeby go rozkręcić wystarczy postawić warsztat, wykorzystując do tego np. hale aluminiowe.

11. Punkt gastronomiczny

Kawiarnia czy restauracja to miejsca, które przyciągają mieszkańców, ale mogą również zainteresować turystów. Jeżeli w okolicy brakuje oferty gastronomicznej i przyjaznego miejsca do spotkań, warto rozważyć ten pomysł na mały biznes na wsi – tym bardziej, że koszt hali namiotowej jest mniejszy niż w przypadku tradycyjnych budynków.

12. Sala taneczna lub dom weselny

Zlokalizowane w malowniczej okolicy sale i domy weselne to doskonały pomysł na to, jak zarobić na wsi, ponieważ biznes tego typu jest dochodowy niezależnie od pory roku. Przestronna sala z widokiem na jezioro lub las to murowany sukces!

13. Agroturystyka

Osób szukających ciszy i odpoczynku od wielkomiejskiego szumu nie brakuje – agroturystyka to wyjątkowo dochodowy biznes na wsi. Szczególnie jeśli nasze gospodarstwo turystyczne oferuje także dostęp do eko upraw lub posiada hodowlę zwierząt, np. alpak.

14. Paintball

Zwolennicy mocnych wrażeń, niekonwencjonalnej rozrywki, a także pomysłowych rozwiązań na wieczór kawalerski często szukają takich atrakcji jak paintball. To dobry pomysł na biznes na wsi, ponieważ do jego uruchomienia wystarczy własna działka. Teren pod plac do gry w paintball może być pusty lub mieć naturalne przeszkody w postaci drzew albo opuszczonych budynków gospodarczych.

15. Boisko sportowe lub szkółka sportowa

W co jeszcze warto zainwestować na wsi? Dzieci z terenów wiejskich często mają mniejsze możliwości niż dzieci z miast – szkółka sportowa oferująca zajęcia z piłki nożnej, koszykówki czy siatkówki to pomysł na całoroczny biznes na wsi. 

Masz pomysł na biznes na wsi, ale co dalej?

Dla rozkręcenia biznesu na wsi, nie wystarczy dobry pomysł – potrzebna jest także odpowiednia przestrzeń. Hale namiotowe od Protan Elmark to doskonała alternatywa dla murowanych obiektów. Budowa hal rolniczych jest tańsza i trwa krócej, a sama eksploatacja wiąże się z mniejszymi kosztami. Takie rozwiązania pozwala szybko przejść od fazy stworzenia biznesplanu do jego realizacji!

To, ile kosztują hale magazynowe, zależy od wymiarów obiektu, wyposażenia, lokalizacji, a także przeznaczenia. Nasza firma oferuje atrakcyjne warunki finansowania obiektów. Hale produkcyjne są dobrym rozwiązaniem nawet dla małych, rozpoczynających działalność firm. W zależności od specyfiki branży, proponujemy:

Nie musisz się już zastanawiać, jaką firmę założyć na wsi – teraz pora rozkręcić swój pomysł na biznes!

Hale namiotowe dostępne w całej Polsce

Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Skonfiguruj halę

Wyślij zapytanie

Administratorem Twoich danych jest PROTAN ELMARK
KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Zgoda na kontakt w formie elektronicznej (e-mail)

Zadzwoń do nas

+48 690 690 510

Lub bezpośrednio z działem sprzedaży

Aleksandra Gronek
Kierownik Działu Obsługi Klienta
Kinga Kraśner
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Agata Bogacka
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Marta Turska
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Agnieszka Kaczmarek
Starszy Specjalista ds. Sprzedaży
Łukasz Krzymieniecki
Ekspert Handlowo-Techniczny
Krystian Sałek
Ekspert Handlowo-Techniczny
Krystian Mizerny
Ekspert Handlowo-Techniczny
Hubert Włodarczak
Ekspert Handlowo-Techniczny
Marcin Bielawa
Ekspert Handlowo-Techniczny
Iwona Matyniak
Specjalista ds. sprzedaży
Agnieszka Rybarska
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Marcin Janowski
Dyrektor Sprzedaży Eksportowej
Agnieszka Wysocka
Export Development Manager
Klaudia Rozmiarek
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Elżbieta Dunowska
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Hanna Majchrowicz
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Natalia Werno
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Mirosław Nawrot
Menadżer Sprzedaży Eksportowej
Magdalena Walczak
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Patrycja Smorawińska
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Natalia Skupniewicz
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Julia Nawojczyk
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Marta Rozmiarek
Specjalista Sprzedaży ds. Eksportu
Bezpłatna wycena
Aleksandra Gronek
Kierownik Działu Obsługi Klienta